Furčiansky maraton 2017

Zdarec borci a borkyně.
Včera, 8. dubna 2017, jsem v místě Košice – Furča, běžel svůj již 68. maraton. Závod se konal jako 14. ročník Memoriálu Štefana Semana, v disciplínách maraton a štafetový půlmaraton dvojic. Původně bylo přihlášeno 69 účastníků, nakonec odstartovalo asi 67 lidí, do cíle nás doběhlo 63.
Z českých závodníků jsme tam byli 2, 26.Miroslav Hasal 3:46:56 (www.behej.com) a já 61., 4:57:59 !!! Oproti letošnímu mému nejlepšímu času (z Memoriálu Jaroslava Dubničky, 5:37:00) zlepšení o 39:01 min.!!!
Závod probíhal následovně: Při startu bylo zhruba 7°C a mírně poprchalo, a během závodu se střídalo pouhé zamračeno s dešťovými přeháňkami. Od asi poloviny 2. kola (běželo se na 6 kol) jsem běh začal prokládat chůzí, abych nechal trochu odpočinout nohám, ale jinak bylo tempo docela obstojné. Samozřejmě že se dostavilo i občasné tzv. píchání v boku, ale od 4 kola to již ustalo, téměř žádné potíže nebyly. Polovinou závodu jsem probíhal zhruba v čase okolo 2:17, což bylo za daných podmínek pro mě ještě dobré, ale již jsem věděl, že může přijít zlepšení a na 30. km, tedy v průběhu 5. kola jsem byl za 3:29:20, čemuž jsem ani nemohl uvěřit. Během 5. a 6. kola už bylo dokonce vícero úseků, kde jsem byl schopen běžet vyšším tempem, než v průběhu celého závodu. Ještě před dokončením 5. kola jsem věděl, při času zhruba 4:07, že je šance zaběhnout letos poprvé a od loňského květnového PIM také, čas pod 5 hodin, což se mi letos jevilo jako téměř nemožné, však jste si někteří všimli při letošních memoriálech v Ostravě. Zabral jsem až tak neuvěřitelně, že na posledních 300 m mi stačilo zhruba 3min a 10s, v cíli bylo 5h pokořeno nakonec o 2 min a 1 s.
Mám velmi dobré pocity z tohoto maratonu a jsem neuvěřitelně šťastný, a do Košic na Furču se i v budoucnu budu velmi rád vracet.