Porubský čtvrtmaraton

Jak jinak strávit slunečný sváteční den než během. Na Porubském čtvrtmaratonu a běhu na 5km se nás sešlo opravdu hodně a nebyli jsme vidět jen na trati, ale v hojném počtu také na stupních vítězů. Start závodu byl společný pro obě trasy v 11 hodin. Jako první dobíhali samozřejmě běžci na 5km, kde jsme mohli zaznamenat první traťový rekord dne, o který se postaral náš Petr Muras, který proletěl trať za 15:52. Další zástupce na 5km byli Filip Daniel 17:31, Ivan Karas 19:41, Karel Meloun 23:49, Radomír Pach 25:22, v ženách jsme měli také zastoupení a pro bramborovou medaili si doběhla Jarmila Gavlíková v čase 23:38.

Na 1/4 maratonu jsme měli více zástupců a rovněž na této trati jsme zaznamenali traťový rekord o který se opět postarala členka našeho klubu Petra Pastorová, která vylepšila rekord o téměř tři minuty a doběhla si pro celkové vítězství mezi ženami s časem 38:39. Za Péťou jsem doběhla já Jana Coufalová, no nedá se říct, že jsem doběhla za Péťou, protože nám utekla o více než tři minuty a já jsem doběhla v čase 41:59 a to stačilo na 1. místo v kategorii. Třetí místo v kategorii si s krásným časem vyběhla Dagmar Drastichová 45:24. Další stříbrná medaile cinkla Ivě Pachtové s časem 47:24. Dalšími ženami v závodě byly Iva Sýkorová 46:18, Jana Kilarová 52:36 a Martina Metzová 1:00:21. Hned dvě zlaté medaile pro náš oddíl získali Dan Šindelek 38:23 a Alfons Výtisk 48:18, stříbro si odnesl Marek Škapa 37:20, bronzovou medaili si zasloužil s časem 38:02 Ondřej Dominik. Dalšími zástupci byli Martin Prusek 41:31, Petr Škrabánek 41:28, Roman Slowioczek 43:21, Petr Jorníček 44:25, Otmar Pospíšil 45:59, Michal Damek 48:21, Robert Vágner 50:17, Václav Procházka 1:01:28, který si neodnesl jen třetí místo v kategorii, ale také hlavní výhru v tombole. Celkově jsme na závodě měli zastoupení 25 běžců z toho 6 na 5km a 19 na čtvrtmaratonu. Všem gratulujeme k úžasným výkonům a krásným časům. Ať Vám to všem běhá jen a jen rychleji.