Perła Paprocan, XXXII. edycja

Rozepisovat se o další maratonské čárce za 4:05:49 není důležité, ale zmínit již 32. ročník jednoho z nádherných běhů ve vzdálenosti hodinku autem od Ostravy třeba je. Už proto, že z Česka tentokrát doráží jen Honza Stoszek z VZS Ostrava (byl nejlepší na 28 km a vyhrál by i 42,195 kdyby chtěl).

Perła Paprocan – koná se dvakrát do roka, jarní a podzimní – to je obíhání jezera ve městě Tychy, respektive na jeho předměstí. Kdo chce může kolo. Kdo jich zvládne šest, připíše si maraton! K tomu dostává pokaždé jinou kovovou, těžkou medaili ozdobenou perlou … v podobě kuličky z ložiska.

V barvách MK Seitl běhám v Polsku poslední dobou sám, nicméně klub má mezi tamními účastníky závodů stále renomé. Pokaždé se kdosi ozve a skanduje jeho jméno! Naposledy v Paprocanech je to čahoun (asi) Stanisław dotazující se na prezidenta a pozdravující ho. Tímto pozdravy vyřizuji.

Mimochodem, startovné na Perłu Paprocan i s cestou Ostrava – Tychy a zpět vychází dle aktuálního kurzu złotého na 324 korun. Za to někde není ani „desítka“…

Radek Luksza

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..