Ostravický kros a Mistrovství Moravy a Slezska

Po čtyřech měsících jsem se postavil opět na startovní čáru. Občas je závodní pauza ku prospěchu věci, jen je lepší, když je to pauza plánovaná a ne nucená. Jako závodní test, jak je na tom aktuálně moje (ne)forma, jsem si vybral moc krásný závod v podhůří Beskyd. A je také dobré si uvědomit, že není na škodu si závody trochu víc vybírat, nebýt úplně všude a o to víc si je pak užívat. Jak se říká: méně je kolikrát více.

Letošní 3. ročník Ostravického krosu byl také Mistrovstvím Moravy a Slezska. A i náš oddíl měl v tomto mistráku své želízko v ohni. Na start se totiž postavil vítěz Ostrava!!! City Marathonu Petr Muras. Že je Petr vítězem ostravského maratonu, nezmiňuji náhodou. Z mého zcela subjektivního pohledu se o největším úspěchu tohoto mladého nadějného běžce na našem webu nikde nedozvíme. Přednost před výkonu běžců tak dostávají čísla atd…a na ty hlavní aktéry se tak nějak zapomíná, což by tak být nemělo!!!

Péťa si oproti minulému roku, co se týče mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu, o jednu příčku polepšil a v čase 27:10 minut skončil mezi muži na krásném 3. místě. A ve třetích místech se vzhlédla celá mužská osádka našeho auta. Já jsem doběhl v čase 29:24 na 3. místě v kategorii a Tomáš Lipina za 34:33 zkompletoval naše 3. místa. Neméně zdatně si vedli také další naši běžci: Vítězslav Prášil 29:58, Roman Slowioczek 32:45 a 2. místo v kategorii, Martin Prusek 34:53 a Ladislav Březina 37:14 min.

Zatímco muži běželi okruh dlouhý 1500 metrů 5x, ženy ho absolvovaly 4x. A i zde jsme měli zastoupení: Iva Pachtová 28:24 a 1. místo v kategorii, Jarmila Gavlíková 32:15, Jana Kilarová 32:39 a Jana Dominiková 33:46 min.

Závod je to moc pěkný, pro oko diváka zajímavý a přehledný a pro samotné závodníky skvělým testem, jak na tom zrovna výkonnostně jsou. A navíc ty krásné výhledy a a ta skvělá polívka… 🙂 .

Ondřej Dominik

Facebook Comments

1 komentář u „Ostravický kros a Mistrovství Moravy a Slezska“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..