Z Hradčanských vlnek bylo TSUNAMI

Sobotu jsem obětovala jeden ze závodů Prajzsko-Opavské běžecké ligy a jela jsem na trochu větší závod do Hradčan (U Přerova). Již podle zveřejněného profilu trasy jsem věděla, že se bude jednat o velké kopce a prudké seběhy a po pár minutách na trati se potvrdilo, že Hradčanské vlnky by si zasloužily název Hradčanské tsunami. Krosový závod byl dlouhý 10,5km s 300m převýšením (tedy pro ty, kteří nezabloudili na trati), a ti šikovnější, kteří zabloudí i v Klimkovickém tunelu, třeba někdo jako já, si zaběhl trasu dlouhou 11,3km v tu chvíli by mě asi ani Google nenašel (já se však musím a budu bránit, protože ta šipka prostě byla špatně otočena), ale díky náskoku jsem ještě udržela první místo v kategorii s časem kolem 48:47. Závod byl velice pěkně organizovaný (až na tu otočenou šipku) se vším potřebným pro běžce. Po závodě jsme si mohli zdarma vyzvednout guláš a pivo (pro řidiče a abstinenty byl připraven “džusííííík“, čehož jsem s otevřenou náručí využila). Tak snad příští rok se Nás na nepříliš dalekém závodě sejde více.