Ostrava City Marathon!!!

Letošní ročník Ostrava City Marathon!!! byl rekordní a to nejen co se týče časových rekordů na trati! První neuvěřitelné číslo je 2000, to je počet běžců na všech tratích a věkových kategoriích. Zahanbit se zdaleka nenechaly ani naše nejmladší naděje a na start dětských běhů se jich postavilo necelých 200. Prvenství ve štafetách si odnesla Fakultní nemocnice Ostrava, možná ne nejlepšími časy, ale jednoznačně účasti nejvíce firemních štafet. Na start štafet Ostrava City Marathonu se letos postavilo celkem 124 týmů, z toho 35 týmu bylo právě z Fakultní nemocnice, čili 205 zdravotníku jsme mohli potkat na trati.

Rekordy však padaly i na trati, a že jich opravdu nebylo málo. Svou návštěvou nás letos poctili závodníci z Keni a to už opravdu svědčí o kvalitě závodu. Tito závodníci se na trati postarali hned o 3 traťové rekordy a to v půlmaratonu mužů i žen a na čtvrtmaratonu v kategorii mužů.

S rekordy ještě nekončíme, díky propojení s charitativní organizací Nedoklubko si symbolický minimaraton 4,2km zaběhlo 140 závodníků a díky jejich příspěvku jsme vybrali na Ostravskou pobočku Nedoklubka krásných 61 250,-.

Závodníci k nám dorazili z celkem 15. různých států a zde si prvenství připsalo sousední Polsko, které mělo nejvíce členů.

Letos nám počasí přálo a sluníčko hřálo. Podle některých účastníků někdy až moc. Velkou chválu si však připsala nová trať, která se musela z důvodu rekonstrukcí lehce upravit oproti minulým ročníkům. Doprovodný program byl velice pestrý, stále bylo na co se dívat, jedno vystoupení střídalo druhé, mohli jsme slyšet dvě kapely a vidět ukázku sportovního klubu judo a tak i další spoustu povzbuzujících a fandících diváků.

Po závodě spoustu závodníků využilo připravené masáže, pro všechny bylo nachystané občerstvení, výsledný čas běhu si mnozí z nás nechali vyrýt na památeční medaili, která designem ladila se závodním tričkem. Připravené byly poháry pro ty nejlepší, kde i ve štafetě dostal každý člen na stupních vítězů svůj pohár! Atmosféra byla opravdu nezapomenutelná.

Tak se těšíme opět za rok na startu!!!

Výsledky najdete: http://www.mkseitl.cz/vysledky

Fotogalerie: https://ostravacitymarathon.cz/galerie/

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..