Pohodový, pro dobrou věc placený, pivní trénink

Kurnik Šopa Run, sobota 14. září

Titulek vyjadřuje, jak jsme s Markem Škapou (i členy spřízněného GB Teamu) přistoupili k charitativnímu běhu pořádanému v režii kultovních ostravských Kurnik Šopa Hospod na podporu autistů. Skutečně běhu, nikoliv závodu!

Trasa z KSH 1 v Pustkovci vedla do KSH 2 v Přívozu a nazpátek; měla asi čtyřiadvacet kilometrů. Startovalo nás ani ne dvacet a na cestě čekaly hned čtyři občerstvovací pípy, samozřejmě s různými značkami čerstvě čepovaného piva.

Přes stovku účastníků včetně Magdy Drastichové vyběhlo (a vyšlo, jelikož mnoho jich akci bralo jako pochod) z Přívozu na Pustkovec. Čekalo je jen dvanáct kilometrů a dvě občerstvovačky. Na ty každý nafasoval i vlastní kelímek na pivo.

A to byl problém pro Sandokana, jenž dělal na kole doprovod bez kelímku … No, dal jsem mu napít! Placený pivní trénink znamenal mé sedmé místo na čtyřiadvacítce pod dvě hodiny dvanáct minut, a to včetně čekání na semaforech.

Marek to vzal ještě pohodověji; nechal si kvůli pivu a pokecu před cílem ujít jinak neotřesitelně jisté vítězství. Nebojovala (a na trase moc nepožívala) ani Magda. Však se taky nevyhlašovalo, v cíli na nás čekaly úsměvy, medaile … a pivo.

Poznatek: Čerstvě, s láskou na občerstvovačkách čepovaný mok s bohatou pěnou byl špatně! Nakopl více, než energy-drink (fuj), leč za běhu se „vracel“. Lepší je plný čekající kelímek, jako na určitých maratonech či našem relativním závodě.

Radek Luksza

 

Facebook Comments

1 komentář u „Pohodový, pro dobrou věc placený, pivní trénink“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..