Hrabovský půlmaraton 2019

O posledním víkendu jsme se nakvartýrovali do Hrabové s další edicí našeho pouťáku, který minulý minulý rok pozměnil svou trasu kvůli stavebním pracím, a účastnivší si ji nemohli vynachválit. Stejně jako minule byly předchozí dny mírně deštivé, a terénní třetina u koních výběhů nabízela ryzí krosové podmínky. Z organizačního hlediska se vyskytly problémy snad již ve dnech předchozích, kdy byl místními Láďa, projíždějíc kolem ve svém autě, nařčen z krádeže ohrad, což vedlo k úniku místních koní do okolní přírody. Všechny nařčení vyvrátil otevřením svého kufru, čímž prokázal svou nevinu a bůh ví, čemu zabránil. Snad ne lynčování osoby své pomocí vidlí a jiných zemědělských náčiní. Buďme rádi. Toho rána ve dne závodu jsme si tak nebyli jisti, jestli se koně taktéž nezapojí do závodu. Strážníci pochůzkáři se dostavili na hlídání trasy již na osmou, tedy s dvou-hodinovým předstihem, takže šotek nastal i zde!! Atmosféru v zázemí doplňovala současně se konající dětská mini pouť, vynikající hlavně hudebním karaoke s otřesnými pěveckými výkony, ale dle místopředsedy furt lepší varianta jak onehdy při oslavě guláše, kvůli jehož nedostatku se místní poprali. Už jen dle popisu scénář, na které by i Hoří, má panenko bylo krátké.

Účastníků půlky i čtvrtmaratonu byla necelá osmdesátka. Objevila se prakticky celá stálá základna našeho klubu. Vpřed se okamžitě vydala trojice s moji maličkostí, Martinem Ocáskem a Matoušem Vrzalou, který běžel pouze čtvrtmaraton a nastavil tempo, abychom s Martinem dosáhli času 1:14. Aby neskončili běžci v Mošnově, byli naváděni dvěma cyklisty, mimojiné i Ondrou Dominikem, ale ten po prvním kole radši sesedl, aby měl lepší přehled. Matouš vodil dobře, a čtvrtmaraton i tak s přehledem vyhrál, ale po jeho finishi se Martin trhl a přidal, a mne se náhle z celé té samoty udělalo až mdlo, protože v takovém závodě se opět jednalo o sólo běh, okořeněný tolik nenáviděnými otočkami kolem těch pitomých kuželů. Na otočkách šel vidět zajímavý vývoj, kdy se první polovinu závodu držel na třetím místě Vladan Šindelek, ale jeho brácha jej pomalu dotahoval a vymazal, přičemž nakonec byl sám ještě vymazán Honzou Fouskem, ale to jsem už nepostřehl. Honza Fousek nakonec finishoval třetí, sedm sekund pod hranicí 1:20. Martin Ocásek sice nastoupil, ale sám sobě také odpadnul a vyhrál s časem 1:14:27 a já si udělal “skvostný” tří sekundový osobák za 1:15:13 (Petr Muras). Jelikož šlo hlavně o časy, nebyl spokojen nikdo z nás, asi stejně jako z toho vína, co na hřišti v tom občerstvení nalévali (o pivu musíte poreferovat vy ostatní). Za vyzdvihnutí určitě stojí také již načrtnuté Danovo čtvrté místo za 1:20:19 (Daniel Šindelek), jen týden po 50 km závodě na Balkáně. No, přívlastek být vymazán Honzou Fouskem, výše, asi nebyl na místě. Chvíli za ním se zjevila Petra Pastorová v čase 1:23:23. Její náskok na Ivanu Zbořilovou z Karviné (1:29:49) žádné drama nepřipustil, a divák by si snad i přál, aby ještě trochu zpomalila! Ženskou část doprovodného čtvrtmaratonu vyhrála Šárka Jasková ze sportovního klubu, s již alibistickým přívlastkem , Černé Plíce 🙂 .

Jakmile se Láďa postavil na vzdor tomu mučení s karaoke a uzmul onen mikrofón, proběhlo vyhlášení a vítězové si mohli odnést nějaké ty obálky, za které se dalo aspoň koupit nějaké to pořádné víno. Podobný happening pod taktovkou našeho klubu se bude zde konat i 17. Listopadu, viz. termínovka a vykompletuje mini-pohár Hrabovských běhů, v němž se umístí jen ti, kteří se zúčastnili všech tří závodů. Sborně děkujeme Láďovi za tento příjemný závod od běžců pro běžce 🙂 !!!!!

Zde umístění našich členů. (Tímto chci ještě doplnit, že Tomáš Lipina projevil velkou nespokojenost s onou krosovou vložkou na okruhu, jelikož si zašpinil boty. Nechtěl jsem těmto slovům zprvu věřit, že zní z úst takového zapáleného horského běžce, ale je to tak!!).

Michal Buba se na Petru nehecnul a doběhl za 1:24:49. Marek Škapa již ráno tvrdil, že byl na nějaké akci (asi spojitost se svými narozeninami) a zaostal za očekáváním za 1:24:53. Péťa Škrabánek taky naznačil jistou nespokojenost s výkonem za 1:27:35. Prý je třeba pozměnit stravu, řekl to na rovinu! Tomáš Lipina se zjevil v cíli za 1:36:02. Pravděpodobně nejvíce ztratil při přeskakování kaluží!! Ivan Karas za 1:37:18. Alfons Výtisk s časem 1:46:27 stále zostudil polovinu výrazně mladšího startovního pole!! Tečkou naši účasti byl doběh Radka Lukszy v čase 1:50:11. Magda Drastichová  zvládla pouze poloviční distanci.

Na zmíněném čtvrtmaratonu v čase 40:33 doběhl druhý Daniel Filip za 40:33 a ještě o něco později Zdeněk Čech za 58 minut a 12 vteřinek.