Členové klubu díl 32. – GEORGIS FASULIS

Již v roce 2013 vstoupil do našich řad Georgis Fasulis z Ostravy Poruby. Jirka je ztělesněním toho, že začít s během není nikdy pozdě. A obdiv zaslouží také za to, že pro něj není žádná výzva nedosažitelná.  Závod, ať už je krátký nebo ultra, ať je po rovině nebo s velkým převýšením, to pro Jirku není nic, s čím by si neporadil.

Jak dlouho běháš? Poprvé jsem vyběhl 25. února 2012 v mých 49 letech.

Kolikrát týdně běháš? Dříve jsem běhal cca 4x týdně, nyní jsem rád, když je to 3x týdně.

Kolik kilometrů týdně v průměru naběháš? Dříve cca 40 km, nyní tak polovinu.

Používáš nějaký sport tester, běžecké hodinky, GPS aplikaci v telefonu? Ano, mám Garminy.

Kde nejčastěji běháš? Nejraději mám okruhy v Porubě a nejbližším okolí Poruby, nejčastěji mě potkáte u Opavice mezi Třebovicemi a Martinovem.  

Běháš raději sám nebo s někým dalším? Rád běhám ve společnosti, ale nyní, když už nemám výkony, tak běhávám nejčastěji v klidu sám a se sluchátky.

Posloucháš při běhu hudbu? Když běžím sám, tak ano.

Jaké bylo nejzajímavější místo, kde jsi zhruba za poslední rok běžel? Za poslední rok žádné speciální místo nemám.

Máš svůj běžecký vzor, popřípadě někoho obdivuješ či nějakému běžci (sportovci) fandíš? Ano, jmenuje se Martin, ale už neběhá, přestal ze zdravotních důvodů s běháním a dělá nyní jiné sporty. Je to můj velmi blízký kamarád, který mě k běhání přivedl a já jsem mu za to vděčný. Začalo to tím, že mě přihlásil v roce 2012 na Slezský maraton, což byl můj úplně první závod. Jméno vám nic neřekne, ale prozradím, že pochází z Dobratic, odkud pochází např. i nyní velmi dobrý Mára Causidis a jestli se nepletu, tak z nedaleké Dobré zase naše Petra Pastorová. Holt zřejmě dobrý oddíl :-).

Jaký typ závodu preferuješ? Zpočátku mě bavilo všechno, silnice, roviny i hory, mám za sebou B7, 2x Pražskou stovku (tam jsem si sáhl na dno – 139 km) nebo 2x H8 (Hostýnská osma – cca 65km).

Máš svůj oblíbený závod? Nejoblíbenější je náš Ostravský ½ maraton, na kterém jsem od roku 2012 nechyběl ani jednou, miluji olomoucký ½ maraton a jsem rád, že jsem si zaběhl 3x jediný pravý autentický maraton na světě – to jest ten z Maratonu do Athén


Na který svůj dosavadní běžecký výkon jsi nejvíce hrdý? Jsem hodně hrdý na to, že jsem dal již zmíněnou Pražskou stovku, také B7, italskou Cortina trail, ale nejvíce asi na Krakovský maraton, kde jsem si vytvořil osobák.  

Jaké máš běžecké ambice? Nyní jsou mé ambice absolutně nejvyšší, to znamená pokusit se stále moci vůbec trochu běhat. Po vleklých zdravotních problémech posledních 2 let, to pro mě ta nejvyšší ambice určitě je :-).

Jaké další sporty, kromě běhání, nejčastěji provozuješ? Kromě běhu, jsem si oblíbil kolo, a rád také plavu.

Máš kromě běhání ještě nějaké jiné koníčky či zájmy, jaké? Určitě, mám moc rád kvalitní filmy a knihy. 

Co bys popřál našemu klubu MK Seitl Ostrava do dalších let? Přeji mu, aby všichni jeho členové v běhání nacházeli hlavně radost z pohybu a těm nejlepším i skvělé výsledky na závodech.  

Tvé aktuální rekordy:

5 km: netuším, okolo 23 minut?

10 km: 50:17 min

půlmaraton: 1:56:13 hod

maraton: 4:13:37 hod

My Jirkovi přejeme hlavně pevné zdraví, aby se mu vyhýbala zranění a dokázal všem otravným bacilům vždy bezpečně utéct. A také aby mu běžci či běžkyně, které na svých výbězích potkává, vždy odpověděli na pozdrav :-).

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..