Členové klubu díl 31. – OTMAR POSPÍŠIL

Otmar Pospíšil bydlí v Ostravě Porubě na ulici s velkou koncentrací členů našeho oddílu. A tak ani nebylo jiné volby, než aby v září roku 2018 po nabídce našeho předsedy vstoupil do našich řad. Od té doby je v klubových barvách vídán na závodech nejen v Ostravě a blízkém okolí.

Jak dlouho běháš? Od května 2016.

Kolikrát týdně běháš? 5-6x týdně.

Kolik kilometrů týdně v průměru naběháš? 50-70 km.

Používáš nějaký sport tester, běžecké hodinky, GPS aplikaci v telefonu? Garmin fenix 5. Bohužel jsem typ běžce, že co si nezměřím, jako bych neběžel, miluji statistiky, čísla.

Kde nejčastěji běháš? Hřiště přímo před barákem, cyklostezka okolo Opavice, běh Porubou.

Běháš raději sám nebo s někým dalším? Ideálně ve dvou, můžeme pokecat, ale většinou chodím sám.

Posloucháš při běhu hudbu? Hudbu se snažím poslouchat jenom na hřišti/dráze, (ne)oblíbené intervaly si bez ní nedovedu představit.

Jaké bylo nejzajímavější místo, kde jsi zhruba za poslední rok běžel? Košice – první maratón s podporou manželky a kamarádů.

Máš svůj běžecký vzor, popřípadě někoho obdivuješ či nějakému běžci (sportovci) fandíš? Běžecký vzor? Skoro všichni v klubu, protože jsou rychlejší než já :-). Obdivuji „staré pardály“ jak jim to běhá a jak mi to vždycky natřou a ani se nezapotí.

Jaký typ závodu preferuješ? Silnice, cyklostezky, prostě placaté závody, jak se tomu říká.

Máš svůj oblíbený závod? Oblíbený ještě nevím, běžel jsem většinu zatím jenom jednou, ale mám rád místní menší klubové závody za pár kaček (Hrabová, Poruba), kde je fajná atmosféra a v cíli většinou nějaké dobroty na zakousnutí :-).


Na který svůj dosavadní běžecký výkon jsi nejvíce hrdý? Letošní Praha maraton pod 4hod, pro mě zatím asi nejvíc.

Jaké máš běžecké ambice? Pořád se zlepšovat, od 5km pod 20min, kde mi chybí „kousek“ až po maraton.

Jaké další sporty, kromě běhání, nejčastěji provozuješ? Koloběžka, před běháním to byla ještě sálovka, badminton.

Máš kromě běhání ještě nějaké jiné koníčky či zájmy, jaké? S manželkou a pejskem jezdím relaxovat na zahrádku, rád hraju šachy, hodně čtu (nejraději kriminálky).

Co bys popřál našemu klubu MK Seitl Ostrava do dalších let? Jenom to nejlepší, více aktivních členů, spoustu krásných závodů.

Tvé aktuální rekordy:

5 km: 20:37 min

10 km: 44:50 min 

půlmaraton: 1:43:56 hod 

maraton: 3:54:17 hod

My přejeme Otmarovi, aby se jeho běžecký progres stále posouval ku předu a vyhýbala se mu zranění. V neposlední řadě, aby mu dělala radost rodina a naplňovaly ho také ostatní koníčky.

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..