Běh Slováckého léta 2019

Letošní Běh Slováckého léta, které se konal včera, so 29. 6., v Uh.Hradišti a jeho okolí, byl zvláštní minimálně už tím, že bylo dost horko. Přesto, že jsme vybíhali do závodu v 17 hodin, tak ještě 30 minut po startu bylo 27st, což je na vytrvalce skutečně až dost, ale někteří jsou zvyklí více, takže třeba mně to až tak nevadilo. Ale k závodu.

Krátký průběh městem, a potom cyklostezka při řece Moravě, po jemných kamíncích a uježděné hlíně, to byla pohoda, stejně tak, jako terénní úsek na okraji Kunovského lesa. Pak už to bylo po zpevněných komunikacích, panelech, a asfaltu, kolem jezer u Ostrožské Nové Vsi, posléze kolem Letu, a přes most nad silničním obchvatem u Kunovského lesa, přes městskou část Štěpnice, a pak už jenom malý kousek zpět na Masarykovo náměstí.

Mým cílem bylo překonat loňských 2h 42min, a to se bezezbytku podařilo, takže 90. místo, 74. v kategorii mužů (byly jen kategorie muži a ženy), a hlavně čas 2:31:44, s kterým jsem maximálně spokojen. Pitný režim byl docela fajn, našlo se i několik ochotných, mimo občerstvovací stanice, kteří poskytli několik doušků vody.

Za mě skvělý, i když díky vedru hodně náročný závod, který byl navíc vypsán až na 21,97 km, takže nakonec více než půlmaraton, ale dobře víte, že takové závody mi vyhovují. Jo, a že vás ostatní z našeho klubu, pozdravuje Ilona Bajerová, v současnosti běžkyně i ultra závodů, včera st. č. 2059.