Běh Vítkovicemi

Jak je již tradici, v červnu se na Náměstí Jiřího z Poděbrad v Ostravě – Vítkovicích koná Petropavlovská pouť. A už pár let je také její součástí běžecký závod na 5 km. Tuto sobotu bylo pár věcí trochu jinak, než jsme byli předešle ročníky zvyklí. Tentokrát se neběhaly okruhy v přilehlém Sadu Jožky Jabůrkové, ale trasa obkroužila notnou část Vítkovického obvodu. Trať byla perfektně značená, pořadatelé stáli tam, kde bylo potřeba a závodníci se tak mohli plně soustředit na svůj výkon. Kde však pořadatele pálila bota, bylo jasné příchozím, když viděli dlouhý had vinoucí se od registračního stolečku a museli tak vystát jen pomalu mizící frontu. Také vyhlašování výsledků se neobešlo úplně bez problémů. Do příště je tak na čem zapracovat.

Kdo bude udávat tempo závodu, bylo jasné již na startu, kde se sešli dva Vojtové z SSK Vítkovic. Oba si v podstatě běželi svůj sólo závod, když první v cíli byl v čase 16:24 Vojtěch Bárta následován s osmnácti sekundovou ztrátou Vojtou Schneiderem. Boj o další místo se již odehrával mezi borci z našeho oddílu. Skvělou formu z posledních měsíců proměnil ve třetí příčku Marek Škapa, když finišoval v čase 17:23 min.

Mezi ženami byl souboj o první tři příčky v režii našich závodnic. První cílem proběhla Jana Coufalová 19:26, následovaná Petrou Pastorovou 19:28 a třetí skončila Iva Sýkorová 20:53 min.

Dále jsme měli v závodě tyto zástupce: Ondřej Dominik 17:27 a 2. místo v kategorii, Daniel Filip 17:29 a 3. místo v kategorii, Petr Škrabánek 19:07 a 1. místo v kategorii, Tomáš Lipina 20:34, Otmar Pospíšil 21:13, Ivan Kondasová 22:32 a 3. místo v kategorii, Jana Kilarová 24:14 a 1. místo v kategorii, Martina Metzová 26:34, Václav Procházka 27:28 a 2. místo v kategorii a 30:54 min.

Ondřej Dominik

Ve výsledcích jsou tři prázdná políčka, kde chybí jména závodníků. Pokud by se závodníci s čísly 297, 541 a 570 sami ozvali, buďto na klubový mail nebo sem do komentářů, tak by byli do výsledkové listiny doplněni.