Středa ve znamení Olympijského běhu

Ve středu 19. 6. se konal již tradiční Olympijský běh, který je součástí oslav Olympijského dne. T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší běžeckou událostí u nás. V jeden den, přesně v jeden čas vybíhá 75 tisíc běžců po celé České republice. Naši běžci se zúčastnili běhu na více místech v Ostravě, na různě dlouhých tratích a modro-žluté dresy byly opět vidět i na nejvyšších příčkách.

Zlatého Olympijského běhu v Ostravě-Porubě se na dlouhé trase představil Filip Daniel, který si doběhl celkově pro 2. místo v čase 40:42. Hned za ním doběhla na celkovém 3. místě Petra Pastorová, která již od startu držela první příčku mezi ženami a nepustila ji do konce závodu a suverénně vyhrála s časem 41:42. Dalšími účastníky na 10-ti kilometrové trati byli: Tomáš Lipina 47:38, Ivana Kondasová 52:14, Radka Miturová 52:50, Janča Kilarová 56:15 a Václav Procházka 1:07:31. Na trati 5 km startovala Jana Coufalová s časem 20:33, což znamenalo 1. místo na této trati a Martin Prusek 20:53.

Dalším velmi početně zastoupeným během byl Olympijský běh v Komenských sadech, kde jsme opět slavili vítězství tentokrát v podání Radovana Kelera v čase 40:46. Dalšími závodníky na delší trati byli Ivan Karas 46:47, Ivka Pachtová 49:31, Jaroslav Močigemba 57:58. Zástupce jsme však měli také na 5ti kilometrové trati, kde se představily: Marťa Procházková 25:27 a Jarmila Gavlíková 26:10. Také mimo Ostravu se běhů zúčastnili naší běžci, například v Havířově to byla Ivka Sýkorová, která pro oddíl získala další medaili.

Letos jsme na Ostravských bězích zaznamenali docela slabou účast, jak časově, tak počtem běžců. V Porubě se na dlouhé trati představilo 79 běžců a na kratší trati 107 běžců, v Komenských sadech se na 10-ti kilometrové trati proběhlo pouze 19 běžců a na 5 km 79 účastníků. Doufejme, že do budoucna se čísla počtu účastníků budou zvyšovat a časy naopak snižovat.