Běh zámeckým parkem

Tento závod je mezi běžci oblíbený. Mezi závody, které místní Prajzský běžecký klub pořádá, má nejvyšší účast. A není se co divit. Zázemí v místním fotbalovém areálu je dostačující. Trať, vedená po cestičkách v zámeckém parku, je nenáročná a líbivá. Dobíhající běžce v cílové rovince povzbuzuje vždy špalír nadšených diváků a najít by se dalo ještě spousty dalších důvodů. Co mě osobně letos nejvíce potěšilo, i když možná to už bylo i dříve, ale já to tak intenzivně nevnímal, byl startovní balíček, který byl balený v papírové tašce. Zda to byl od pořadatelů záměr, aby byli šetrnější k přírodě, to netuším. Je to však velká inspirace pro pořadatele ostatních závodů a kéž by se tím inspirovali. Ještě nahradit na občerstvení plastové kelímky třeba papírovými a bylo by to téměř ideální 🙂 .

Naše barvy byly vidět v popředí a to jak mezi muži tak mezi ženami. Celkovým vítězem se sice stal polský závodník Przemyslaw Chatys (Rydz Team) v čase 28:04 minut, ale za ním již doběhl náš, astmatem zužovaný, Petr Muras 29:54 min. Udržel tak za sebou mladého atleta ze Sokola Opava Martina Prokšu 30:13 min.

V ženách to byla jasná záležitost pro naši Petru Pastorovou. Ač měla v nohách večerní olomoucký půlmaraton, nedala žádné závodnici šanci a zvítězila v čase 33:31 min. I druhé místo získala naše běžkyně a to Jana Coufalová 34:28 a třetí skončila Hana Legerská (SSK Vítkovice) 34:40 min.

Zastoupení jsme v Kravařích měli solidní. Další čtyři naši běžci se seřadili v celkovém pořadí pěkně za sebou: Marek Škapa 31:14 a 1. místo v kategorii, Ondřej Dominik 31:42 a 2. místo v kategorii, Jan Fousek 31:59, Daniel Šindelek 32:05 a 1. místo v kategorii a dále Petr Škrabánek 34:01 a 3. místo v kategorii, Alfons Vytisk 41:17 a 1. místo v kategorii, Jiří Hrbáč 41:58, Ladislav Dvorský 42:00, Zdeněk Oršový 47:35 a Václav Procházka 50:57 min.