Jilešovický Prásk

Nepřijít s žádnou reportáží ze sobotního závodu by bylo velkou škodou, neb Jilešovický Prásk, jenž má za sebou 16 ročníku, si svou pozornost určitě zaslouží. Na startu tohoto závodu se nikdy netlačily davy. Vyšší účast byla jen v dobách, kdy byl závod zařazen do Moravskoslezského běžeckého poháru.

Nějak si na ty stoupání a serpentiny netroufá mnoho běžkyň. Byl dokonce ročník, kdy nepřišla ani jedna. Je to škoda. Bát se závodu ženy nemusí. Stejně jako závodníci z kategorie nad 60 let běží jen jedno kolo, což je sice náročnějších, ale zvládnutelných 7,5 km. Letos se odvážily dvě a obě byly také na loňském ročníku. Jedno kolo rychleji zvládla Hana Legerská (SSK Vítkovice) a to v čase 31:57 min. Druhou ženou v cíli byla naše Jana Kilarová 40:50 min.

Mezi muži to mohl být souboj mezi dvěma tradičními soupeři z našeho oddílu. Marek Škapa však byl indisponován pátečním náročným programem na porubské Hlavní třídě a tak zvolil taktiku „na jistotu“ a v čase 1:05:00 doběhl do cíle jako druhý. A tak měl ulehčenou pozici Ondřej Dominik, když více na trati bojoval s horkem a dusnem a jeho vítězný čas byl 1:01:47 hod. Náš oddíl ještě reprezentoval Alfons Vytisk, a ač nemusel, oběhl oba okruhy a zvládl je za 1:22:31 hod.

Zda za nízkou účastí stál v Dolní oblasti Vítkovic konající se závod ze seriálu RunTour, to netuším. Konkurovat této „masovce“ nelze a upřímně, většina účastníků těchto „komerčních“ akcí nemá o nějakých vesnických závodech ani páru. Třeba se to do příště zlepší 🙂 .