IX. ročník půlmaratonu Kietrz & Rohov

 

Po několikaleté přestávce dne 8. června v 10:00 odstartuje jeden z nejhezčích a mnoha cenami ověnčených běžeckých závodů v česko-polském pohraničí „Půlmaraton Kietrz-Rohov“. Bude se jednat o dvanáctý ročník tohoto běhu, který se vrací k původní trase vedoucí z polského města Kietrz do české malebné vesničky Rohov proslavené nejen pivovarem Rohan. Odtud se budou běžci vracet přes Sudice a Třebom zpět do Kietrze. Podrobné informace a registraci můžete provést na www.prajzska.eu

Máte-li natrénováno a chuť se na tuto trasu vydat, tak čtěte dále. 

Start je umístěn na kopci za plaveckým bazénem v Kietrzi, z kterého je nádherný výhled po okolí. Odtud mají běžci možnost nabrat dostatečné tempo, jelikož je čeká běh po dlouhé rovince a následně z mírného kopce (cca 4 km). Po dlouhé levotočivé zatáčce se před běžci vynoří nejen občerstvovací stanice, ale první z kopečků dlouhý  cca 600 m. Po jeho zdolání následuje další jeden kilometr dlouhý zběh z mírného kopce až za vesnici Sciborzyce Wielkie, kde je opět potřeba nastartovat motory a překonat 400 m dlouhé stoupání. Během stoupání překonáváme polsko-českou hranici a dále se šotolinovou cestou mezi rozlehlými lány polí vydáváme k Rohovu. Na konci rovinky na vzdálenosti 10 km se nachází „checkpoint“ s finanční prémií starosty Rohova Daniela Procházky. Za tímto bodem je možné znovu se občerstvit. Levotočivou zatáčkou se jedním krokem dostaneme z šotoliny na rozehřátý asfalt, který nás přivede z Rohova do Sudic.

No a zde je další občerstvovací stanice (12. km). V případě veder zde organizátoři pravidelně připravovali sprchy, snad to bude i tentokrát. Nezapomeňte se poohlédnout po místním kostele sv. Jana Křitele, jelikož se jedná o jednu z nejvzácnějších památek slezské cihlové architektury v našem kraji. Od občerstvovací stanice u letadla z II. světové války se připravte na další 700 m dlouhé stoupání a následnou 1 km dlouhou rovinku s občerstvovačkou. Po 300 m dlouhém sběhu přijdou 2 stoupání v jednom. Nejdříve prudší 400 m a následně mírnější o délce 600 m. Nezoufejme, odtud už to máme jen 5 km do cíle. Na kopci naberme dech, začněme natahovat běhy a dostaneme se 400 m dlouhým sběhem do obce Třebom. No a co bude v Třebomi? Další občerstvovací stanice. Na konci Třebomi ostře vlevo a šup do posledního delšího stoupání o délce 400 m. Toto stoupání s dalšími dvěma zhupy je na rovince o celkové délce 4 km.

Dle sil přeběhněte tento úsek co nejsvižněji, abyste v závěrečných 500 metrech mohli rozdávat úsměvy všem přítomným v cílové rovince. Nezapomeňte v cíli přibrzdit a vyzvednout si, pokud ne jednu z prvních tří, tak památnou medaili věnovanou Josefu Kozinovi, kterému je tento běh v letošním roce věnován. Tento člověk dlouhá léta podporoval sport v česko-polském příhraničí, ale startu XII. ročník se už bohužel nezúčastní. 

Na akci Vás srdečně zvou příznivci běžeckého sportu a organizátoři běhu v jednom, spolek Gryf a Prajzská ambasáda.    

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..