Závodní víkend v Polsku

Klembow, Ostrolenka…..Polsko

Moje první zahraniční zkušenost, po brzkém vstávání a dlouhé cestě autem ( 5,5 h )…30 min před startem jsme konečně dorazili na místo určení,  následovalo krátké rozcvičeni, rozklus pár rovinek a jdeme na start desítky.  Poláci zazpívali hymnu a už tu je pokyn ke startu….vybiháme… paráda asfalt rovina co víc si přát… pak odbočka doleva…A jeje –  začínáme se bořit do písku …ku…wa no v poušti jsem ještě neběžela, celá trasa písčitá lesem mezi poli až konečně asfalt (jen 300m  do cíle).

Až v cíli jsme viděli Ottu – zpoceného, odřěného, špinavého a hlavně dost nas…ného. Vyjel nic netuše o trati ze startu a kolo v písku nechtělo spolupracovat. Prý už dlouho tak nenadával. Třikrát skončil v křacích a museli ho vytahovat probíhající závodníci – zvedli mu kolo, postavili ho na nohy – chtěli běžet dál, jenže si všimli, že Otta kulhá (nevěděli, že pokud se neopírá o berle nebo kolo, nemůže chodit, takže si mysleli, že se pádem zranil)….takže se vraceli, aby mu pomohli…..Ačkoli si chtěl nějak trasu zkrátit nepovedlo se mu to a musel si okruhový závod dojet – Petru už ani nedostihl..

Zážitek to byl prostě pro nás všechny. Petra v ženách zvítězila celkově a já k velkému údivu 1. v kategorii 40+…..

A pokračujeme dále v cestování, ale už asi jen něco přes hodinku…do místa dalšího startu…Ostrolenka…ten je v neděli v 10 hod
Petra se chystá na 1/2 maraton, který už tady 3 krát vyhrála a já na 10km.

Ráno máme tentokrát čas se pořádně rozehřát před závodem a už je vidíme Keňané….

Po startovním signálu vybíháme všichni společně…asi 400 běžců..Po ovále na stadionu a dále městem po silnici přes kruháče, kolem skandujících lidi, přes několik občerstvovacích stanic, ochlazujících zón ke kuželi a zpět na stadion….

Petra 1:20:53. Doběhla jako třetí za keňankami Jana 10km 50:55 ( 3. v kat.40+)

Ještě před vyhlášením vítězů jsme měli volný vstup do aquaparku po vyhlášení tombola a k večeru piknik u řeky s polským běžci…A hurá domů.

Jana Kilarová

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..