Členové klubu díl 28. – JANA COUFALOVÁ

Z Ludgeřovic vystřelila do běžeckého závodního kolotoče jako raketa. Byl to předsedův skvělý tah, získat počátkem roku 2019 do našich řad mladou nadějnou běžkyni Janu Coufalovou. Svou subtilností připomíná keňské gazely a podobně jako tyto Afričanky okupuje na závodech nejvyšší příčky.

Jak dlouho běháš? Vrhla jsem se rovnou na první závody o letních prázdninách 2018. 

Kolikrát týdně běháš? Jak mi škola a práce dovolí, ale nejvíc toho naběhám na závodech.

Kolik kilometrů týdně v průměru naběháš? Jak už jsem uvedla je to různé, ale odhadem asi kolem 25km.

Používáš nějaký sport tester, běžecké hodinky, GPS aplikaci v telefonu? Nepoužívám žádné hodinky ani GPS, ale jak poběžím maraton, tak si je pořídím, abych se mohla pak na facebooku pochlubit, kolik jsem zvládla kilometrů 🙂  🙂  🙂 .

Kde nejčastěji běháš? V okolí ludgeřovických rybníků.

Běháš raději sama a nebo s někým dalším?  Nejraději běhám sama.

Posloucháš při běhu hudbu? Neposlouchám, snažím se vnímat každý svůj krok, až zlepším techniku běhu, tak si možná něco pustím.

Jaké bylo nejzajímavější místo, kde jsi zhruba za poslední rok běžela? Zatím jsem běžela jen v ČR, ale líbí se mi naše vesnické a městské běhy a nejzajímavější místo bylo asi na vrcholu skokanského můstku v Harrachově při závodech OCR.

Máš svůj běžecký vzor, popřípadě někoho obdivuješ či nějakému běžci (sportovci) fandíš? Fandím všem, nikdy nikomu nic zlého nepřeji, ale v cestě za svým snem a cílem se nemůžeme dívat na ostatní. A jak říkám, nespokojím se s výkony svého vzoru, já chci být lepší.

Jaký typ závodu preferuješ? Za tak krátkou dobu jsem ještě nezjistila, co mi sedí více, někdy se cítím na silnici skvěle a jindy zase v terénním běhu, ale krátké tratě spíše preferuji na silnici.

Máš svůj oblíbený závod? Všude, kde se běhá, je krásně a každý závod je něčím výjimečný.

Na který svůj dosavadní běžecký výkon jsi nejvíce hrdá? Když jsem po dvou letech nicnedělání a nesmyslném přemýšlení o životě dokázala obout boty, vyběhnout a prostě změnit svůj život. Na to jsem asi nejvíce hrdá, že jsem to dokázala a držím se toho stále. PRO MĚ TO BYL OBROVSKÝ BĚŽECKÝ VÝKON TEN PRVNÍ KROK.

Jaké máš běžecké ambice? Dotáhnout to vysoko 🙂 .

Jaké další sporty, kromě běhání, nejčastěji provozuješ? Kolo, kolečkové brusle.

Máš kromě běhání ještě nějaké jiné koníčky či zájmy, jaké V současné době na jiné koníčky už nezbývá čas.

Co bys popřála našemu klubu MK Seitl Ostrava do dalších let? Aby se stále rozvíjel a rozšiřoval nejen z hlediska členů, ale také sportovních úspěchů.

Tvé aktuální rekordy: 

5 km: 19:22 Kateřinský běh Hrabovou 2019 

10 km: 42:22 Běh výstavištěm Olomouc

půlmaraton: –

maraton: Ve snu jsem běžela hodně rychle 🙂  🙂  🙂 , ale jednou ho zdolám doopravdy.

My Jane přejeme, aby její cíle a sny nezůstaly nenaplněny a chuť a radost z běhání ji neopouštěla. A štěstí ji přejeme nejen na sportovním poli, ale také ve studiu a soukromém životě.

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..