Závadskou desítku ovládly naše barvy

V sobotu se v malé vesničce na „prajzské“ konal druhý ročník běžeckého závodu. Už ten první se zapsal mezi sportovci velmi pozitivně. A ten druhý byl neméně úspěšný. Počet startujících ještě více vzrostl a do cíle hlavního závodu se nakonec dostalo 123 závodníků. A čím je tento mladý závod tak oblíbený? Trať je nelehká, není to rovina, ale je atraktivní, převážně vedoucí po lesních cestách a s minimem asfaltu. Zázemí je na místním fotbalovém hřišti, kde je po doběhu bohaté občerstvení. A pak ty kategorie. Snad nikde jinde na takovém závodu nenajdete tolik ženských kategorií a i v mužské jsou třeba mladíci rozděleni do dvou skupin. A tak se na stupních vítězů objeví daleko více radostných a spokojených tváří.

Loni náš Jirka Pytlík doběhl druhý, ale letos už se o prvenství nenechal připravit. Jeho vítězný čas byl 37:58 min. Druhé místo si postupným předbíháním vybojoval Marek Radomský z Ostravy 38:28 a třetí, stejně jako loni, skončil Roman Janeček (Caramba! Team) 38:46 min.

Mezi ženami v novém traťovém rekordu doběhla jako první naše Jana Coufalová 44:34 min. Za sebou nechala Hanu Herberovou (Rampouch) 44:44 a třetí další Hanu Legerskou (SSK Vítkovice) 45:55 min.

Také další naši zástupci se neztratili: Ondřej Dominik 39:19 a 1. místo v kategorii, Michal Buba 41:08, Petr Škrabánek 42:18 a 1. místo v kategorii a Jiří Hrbáč 51:57 min. Protože se termín kryje s pražským maratonským víkendem, nebylo našich zástupců v Závadě více. Třeba příští rok bude účast našich barev ještě početnější. Tento závod můžu určitě doporučit.