Úspěch našich v Hrabové!

Po bostonské exkurzi Petra Murase nyní zavítejme do „hoštic světového sportu“. Hrabová i letos zásluhou pořadatelů a našich členů Martiny Metzové a Marka Moravce přivítala pětikilometrový „Kateřinský běh“.

Závod opět čítal silniční rovinku a tři otočky, což není žádná sranda. Když od nás naprostí běžečtí neználci občas slýchají, že se chytáme běžet desítku, půlmaraton či maraton, povzdechnou si, že tolik by oni neuběhli. „Pět kilometrů? To možná tak maximálně! To ty zvládneš s přehledem!“ řeknou. Zdání klame! Čím kratší a rychlejší trasa, tím více se musí běžec zmáčknout a předvést okamžitý výkon. Od startu do cíle vše sviští, a není příliš prostoru cokoli podcenit. Předzávodní rozběh by měl být naprostou nutností, nejenom vhodnou přípravou, i pro ty největší ignoranty ze sféry ultrahobíků. Rozklus, abeceda, rychlé rovinky, nažhavit tělo. Pětka je prostě náročná a pouští hrůzu!

Za svitu slunce, vůně třešní a medvědího česneku zvítězil člen „Maraton Klub Seitl Ostrava“ Marek Škapa (17:20). Tenhle na pohled rachitický borec vydá na cestách za deset siláků. Obzvlášť letos na jaře, kdy chytil nebývalou formu, a opakovaně poráží běžce, které se mu během předchozích sezón příliš porážet nedařilo. O pouhých šest vteřin za Markem dorazil na druhém místě do cíle rovněž náš svěřenec Daniel Filip (17:26). Atlet nejmladší kategorie již delší dobu dokládá, jak se vyplácí trénovat pod dohledem Romana Hurtíka. Je rok od roku lepší, a myslím si, že od něj ještě můžeme čekat mnohé. Na třetím místě chlapce doplnil bolatický Vojtěch Schneider (17:33).

Mezi ženami jsme také zaznamenali úspěch. První doběhl náš rychlík Jana Coufalová (19:22), druhá pak rovněž naše Iva Sýkorová (20:57), která znovu předvedla zdařilý výkon. Na třetím místě skončila Dominika Kraussová (21:45), nově startující za „SSK Vítkovice“.

Výsledky dalších našich? Petr Škrabánek: 19:06 a druhé místo v kategorii; Petr Jorníček: 20:27; Otmar Pospíšil: 20:37; Ivan Karas: 20:53; Roman Slowioczek: 20:54 a druhé místo v kategorii; Tomáš Lipina: 21:34; Magdaléna Drastichová: 21:47 a druhé místo v kategorii; Alfons Vytisk: 22:29 a první místo v kategorii; Iva Pachtová: 23:03 a druhé místo v kategorii; Jana Dominiková: 23:06 a třetí místo v kategorii; Ivana Kondasová: 23:21; Jana Kilarová: 25:05; Václav Procházka: 27:55 a třetí místo v kategorii.

Ivan Karas

Foto: https://www.zonerama.com/Ostrava-Hrabova/Album/5259509

https://drive.google.com/drive/folders/1TvmdD4R30qCAEw9OqdkxBqZ2e5aLYtUb

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..