Nečekaný trail v centru Ostravy

Poslední dubnovou sobotu začínal v Ostravě seriál Kilpi Trail Running Cup a start to byl rozhodně povedený. Závod měl zázemí i start v Trojhalí na Karolíně, což je s ohledem na parkování téměř ideální. Pro číslo jsem došel tak akorát s koncem otevírací doby závodní kanceláře, ale nebyl jsem sám, pak rychle trošku rozklusat, převléct a jdeme na to. Počasí se po uplynulých dnech umoudřilo a vypadalo to, že bude dokonce svítit sluníčko. Zběžně jsem se podíval na mapu trasy a rozhodl jsem se nebrat sluchátka, je to jen 10ka a rozhodně nebude jednotvárná a taky nebyla.

Po startu v hale, vybíháme ven a po trávě k cyklomostu přes Ostravici, pak následuje část podél řeky k hradu. A tady nastává první překvápko, alespoň pro mě, neběžíme po cyklostezce, ale opravdu podél řeky. Vzhledem k tomu, jak předchozích pár dní vypadalo a že hladina řeky je nadosah, je zřejmé, jak bude břeh po proběhnutí pár stovek běžců tam a zpět vypadat. Už chápu, proč moderátor na startu mluvil o pevně utažených botech. U soutoku s Lučinou se trasa láme a po proběhnutí po červeném koberci ! (tady bylo asi bahna příliš) míříme k hradu, který obíháme. Pak už po cestě pod mostem M. Sýkory k dalšímu mostu, kde jsme na 3 km a trasa se dělí – 5kaři zpět a 10kaři na most. Za mostem již přichází očekávané schody, pro velký úspěch naněkolikrát. Trochu se propleteme zástavbou Slezské a jsme na „haldovišti“. Abychom si jej vychutnali dosyta, tak nejdřív to vezmeme na malou Emu. Seběh z ní je jištěn lanem, což kvituju a celou dobu jej nepustím. Ten přede mnou, to po pád pádech balí a bere to zkopce skoro jako na lyžích. Říkám si, ještě že jsem vepředu, nechtěl bych to bahniště probíhat v druhé stovce. Pak trošku kalužemi k Emě a vzhůru na ni. Než k tomu ale dojde, je třeba trošku poklikatit lesíkem. Do kopce to celkem jde, podloží je pevné a suché. Nahoře se nadechnout rychle se pokochat Ostravou ležící pod nohami a hurá dolů, teď už to bude pohoda říkám si a v duchu soucítím s kolegy, které na úpatí potkáváme, jak míří do kopce. Tak jednoduché to ale nebylo. Nejdřív přišla lahůdka v podobě průběhu staveništěm, pak zkratka nějakým místním lesíkem a když jsme se objevili nad kruháčem u radnice uvažuji, jak se napojíme na stezku, ale ouha, stáčíme doprava a opět schody nahoru. Zbytek trasy už byl identický, podél řeky k hradu, ten jsme již neobíhali, pak po rozbahněném břehu k mostu a po něm do cíle k Trojhalí.

Uteklo to hrozně rychle a nuda to rozhodně nebyla, takže za rok asi znova.

Všichni Seitlovi chlapci a dáma se vešli do hodiny – usměvavá Iva Pachtová 57:29 (3. místo v kategorii), létající (viz foto) Tomáš Lipina 52:52, Vídeňan Petr Jorníček 51:41 a psavec Martin Hořínek 48:42.

Výsledky http://www.trailrunningcup.cz/sezona-2017/trail-ostrava/#results-2017

Foto https://www.zonerama.com/LukasX-Trail/Album/2968275

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..