Hasičský velikonoční běh

Ano v oficiálním názvu závodu je „čtvrtmaraton“, ale trať se poslední roky měnila a zřejmě se již ustálila na současných cca 9,15km. Jak sám Jirka Brož před startem ve svém proslovu zmínil, trať je sice kratší, ale ten „čtvrtmaraton“, zaběhnutý to název, již nebude v názvu měnit. Sobota, co se počasí týče, se vydařila. Na obloze nebyl skoro ani mráček, vítr téměř nulový a teplota tak akorát, aby se běžci v dubnu neuvařili  :-).  Celkový počet startujících, počítaje lidový i dětské běhy, se vyšplhal na číslo 103. V hlavním závodě to bylo 65 závodníků, což není závratné číslo, ale vzhledem k tomu, že nás o Velikonocích čekaly čtyři volné dny, tak spousta lidí toho využila k cestování a výletům.

Trať samotná byla slušně značená, ale v některých místech by bylo vhodné mít pořadatele, který by běžce usměrňoval. Sám, znalý trati, jsem musel 2x upozorňovat čelního závodníka, aby nezaběhl někam úplně jinam. I přes pár metrů navíc si Vojtěch Schneider (Erholung Team Bolatice) nenechal své vítězství vzít a do cíle doběhl v čase 32:31 min. V druhé půli mu zdatně na záda dýchal náš Marek Škapa, ale aby Vojtu porazil, tak by muselo být asi ještě mnohem tepleji :-). Na druhém místě tak doběhl se ztrátou 15 sekund. Také třetí příčku obsadil další náš běžec Ondřej Dominik, který doběhl do cíle v čase 32:55 min.

Mezi ženami se vítězka také nevyhnula „zakufrování“, i přesto s dostatečným náskokem zvítězila naše Jana Coufalová a to v čase 38:08 min. Druhou příčku získala Luba Konečná z Ludvíkova 41:03 a třetí ženou byla opět naše Magdaléna Drastichová 41:42 min.

Náš oddíl měl v závodě velice početné zastoupení: Dan Šindelek 33:40 a 2. místo v kategorii, Michal Buba 34:35 a 3. místo v kategorii, Petr Škrabánek 36:06, Ladislav Dvorský 38:55, Roman Slowioczek 39:46 a 1. místo v kategorii, Otmar Pospíšil 40:32, Patrik Chovanec mladší 42:45, Marek Moravec 42:55, Alfons Vytisk 43:41 a 1. místo v kategorii, Patrik Chovanec 43:53, Jiří Hrbáč 44:28, Jana Dominiková 44:50 a 2. místo v kategorii, Martina Metzová 55:54 a Václav Procházka 56:34 a 3. místo v kategorii.

V lidovém běhu na 4km zaběhla naše Lucie Krupová čas 18:25 min.