Mistrovství ČR v půlmaratonu – Petře to opět cinklo

V sobotu ráno nás při odjezdu z Ostravy vyprovázelo opravdu luxusní počasí, déšť se sněhem a zima, že by se jednomu nechtělo ani z postele vylézt. Naštěstí v Pardubicích už nás vítalo sluníčko, které se sice po polední schovalo za mraky, ale i tak byly téměř ideální závodní podmínky. Ani vítr, který závodníky v Pardubicích občas hodně potrápí, letos nedělal tak velké problémy, jen místy byly pasáže, kde foukalo trošku více proti.

Mezi ženami jsme měli své želízko v ohni. Petra Pastorová se dlouho prala o celkové vítězství, ale nakonec se musela sklonit před mladou skvěle běžící Terezou Hrochovou z AK ŠKODA Plzeň. Ta zvítězila v čase 1:16:12 hod a Petra doběhla do cíle za 1:17:10 hod. Třetí příčku získala v čase 1:18:28 Hana Homolková z TJ Nové Město na Moravě z.s.

Mezi muži bylo pořadí očekávané. Jiří Homoláč (VSK Univerzita Brno) získal nejen mistrovský titul, ale ještě navíc porazil i favorizované Keňany a zvítězil tak i celkově v hodně slušném čase 1:04:28 hod. Druhé místo v rámci mistrovství obsadil Vít Pavlišta (AC Slovan Liberec, z.s.) 1:07:04 a třetí skončil Petr Pechek (TJ MARATONSTAV ÚPICE z.s.) 1:08:44 hod.

Náš oddíl velice dobře reprezentoval Marek Škapa, který trať zvládl z našich mužů nejrychleji a to za 1:17:44 hod. Z bezpečné vzdálenosti ho jistil Ondřej Dominik 1:18:27 hod. Petr Jorníček časem 1:29:38 předvedl velice slušný výkon a Martin Prusek si zde o notný kus posunul osobák na 1:29:58 hod. Před dvěma lety Tomáš Lipina odjížděl z Pardubic se smíšenými pocity, letos byl s časem 1:32:52 daleko spokojenější. Iva Pachtová, tradiční účastnice v Pardubicích, zdolala půlmaraton za 1:40:16 hod.