Trojka na dráze Frýdek-Místek

Se začátkem jara pomalu začíná i dráhová sezona. Jednou z prvních vlaštovek byl závod na tři kilometry, který už po 28 uspořádal atletický oddíl Slezan Frýdek-Místek. Počasí sice víc než jaro připomínalo podzim, ale ani to neodradilo přes 300 účastníků všech věkových kategorií. Všechny lákalo vyzkoušet si po zimní přípravě svoji rychlost. Teplota byla kolem osmi stupňů, ale větším nepřítelem byl poměrně silný a studený vítr.

Po závodech dětí měli být na programu dva rozběhy dospělých. Vzhledem k velkému počtu přihlášených (54 mužů a 30 žen), ale bylo rozhodnuto, že rozběhy budou tři. Bylo to rozumné řešení, protože výkonnost běžců je velmi rozdílná a předbíhání o kolo je někdy složité.

Mezi muži byl nejrychlejší domácí Patrik Stankov v čase 9:20 před klubovým kolegou Vojtou Zemánkem a vítkovickým Patrikem Pastorem. V ženách mohl slavit náš oddíl, protože Petra Pastorová zvítězila časem 10:43. A nebyl to zdaleka jediný úspěch našeho klubu.

V kategorií 45-54 prokázal Daniel Šindelek skvělou formu posledních týdnů. V závěru přesprintoval Radka Březinu i bráchu Vladana a vyhrál za 10:12. Marek Škapa byl v této kat. čtvrtý za 10:36. Další bramboru přidal Martin Prusek v kat. 35-44 za 11:10. V nejstarší kat. jsme měli zastoupení Romanem Slowioczkem, který porazil svého kamaráda Vlado Martynka a skončil druhý (11:49). V ženách se představila i jedna z naších nových členek Iva Sýkorová a premiéra dopadla na výbornou. Že skončí na stupních výsledků (třetí místo  a čas 12:03) asi nečekala ani ona sama…

Dalším dráhovým závodem ve F-M bude ve středu 22. května pětka.