Naši na Jarním RUNdálu okupovali přední příčky

Sobotní ranní mlha byla předzvěstí krásného dne. Jakmile se sluneční paprsky prodraly přes bílou clonu, bylo to vše reálně potvrzeno. A při takto krásném počasí byla radost si zazávodit. A do Bělského lesa na první ze série závodu seriálu RUNdál přišlo opravdu hodně sportu chtivých nadšenců. Jen mezi dospělými to bylo téměř tři stovky závodníků a závodnic.

A jak je zvykem, nejdříve se na start postavily ženy. V 11 hodin se rozběhl ten nejsympatičtější had žen, dam a slečen…Tip na favoritku mi vyšel. Nejrychlejší ženou se stala Jana Coufalová. Její výsledný čas činil 21:45 min. Tato nadějná běžkyně závodila pod hlavičkou Baláž Extreme-Team Frenštát p.R., ale měla by být naší novou akvizicí. Pro druhé místo si doběhla Iva Sýkorová z Havířova 22:23 a třetí skončila Lucie Kalafutová (AC Sportguides Rožnov p. R.) 22:42 min. Naše holky v závodě: Magdaléna Drastichová 22:49, Iva Pachtová 24:04 a 2. místo v kategorii, Ivana Kondasová 24:39 a 3. místo v kategorii, Jana Kilarová 25:29 a Martina Procházková 27:35 min.

O hodinu později se na start postavili muži a o vítězství to byl boj mezi dvěma našimi členy. Před rychlíkem Jirkou Pytlíkem (vítězný čas 17:11) se nakonec musel opět sklonit z plného tréninku běžící Petr Muras 17:18 min. Třetí místo pak uhájil polský závodník Robert Antzcak (Raciborz) 17:49 min. Naši muži: Ondřej Dominik 18:14 a 1. místo v kategorii, Dan Šindelek 18:26 a 1. místo v kategorii, Daniel Filip 18:37, Michal Buba 18:55, Marek Škapa 18:56 a 2. místo v kategorii, Petr Škrabánek 20:07 a 3. místo v kategorii, Stanislav Kováček 21:03, Tomáš Lipina 21:54, Otmar Pospíšil 21:56 a Václav Procházka 29:47 min.