Narozeninový maraton VD „60“

Doudleby nad Orlicí, sobota 23. března 2019

Můj (po Srchu) teprve druhý maraton na území Čech byl zároveň i druhou březnovou oslavou jubilea významné běžecké persony. Po žilinském 1000. maratonu Alexandera „Šaňa“ Simona došlo na 60. narozeniny Vlastimila Dvořáčka! Že jsem tuto akci vyměnil za první festival tradičního heavy metalu v tuzemsku, v Písku, to je co říci…

A nelitoval jsem, už jen při zjištění účasti v městysi Doudleby nad Orlicí. Z českých závodníků až na výjimky stejná sestava jako před dvěma týdny v Žilině. Plus například Míša Dimitriadu, Dan Orálek, Honza Ondruš, Tomáš Rusek – i ti přišli vzdát hold ultramaratonci Vlastíkovi Dvořáčkovi, jehož výkony a úspěchy jsou dechberoucí.

Jubilant je ostatně shrnul v knize nazvané „V nohách mám už 100 000 mil“. Tu dostali absolventi Narozeninového maratonu VD „60“ v ceně startovného. Díky (Sandokan zase může děkovat Standovi Jančářovi, že mu knížku zapomenutou v Doudlebech zachránil…)!K maratonu: Běželo se osm kol prakticky po rovince, asi šedesát procent po zpevněném povrchu různého druhu od cyklostezky po kamenitou cestu, zbytek po poli. Počasí panovalo letní, ani kousek trasy nevedl ve stínu, výsledkem bylo letošní první spálení ramen od sluníčka. Nebýt rozmasírovávání zlobícího kotníku (následku dvaačtyřceti kol v Žilině) skončily by pro mne Doudleby pod čtyři hodiny. Dobíhal jsem patnáctý z dvaatřiceti maratonců devětatřicet sekund nad touto hranicí… Ale celou dobu s vyrovnaným tempem!

MK Seitl zastupovali ještě Pavlové Juřica a Sedlák; ti končili s časy 3:18:42 a 3:21:55 šestí a sedmí. Standa Jančář doběhl za 4:43:42.

Radek Luksza

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..