Jarní 10: Modré nebe nad hlavou a silný vítr proti nám

Modré nebe nad hlavou, solidní porce tepla a místy záludný protivítr! Tím jistě vynikla letošní „Kravařská jarní desítka“. Ve skutečnosti měřila deset kilometrů a zhruba sto dvacet metrů. Vedla z velké části po nové cestě, po čerstvě položené hladké cyklostezce. Samá rovina, pár zatáček, prostě rychlá soutěžní trať! Máme-li srovnat novou variantu závodu s trasou let minulých, jde víceméně o podobně náročnou záležitost. Tak jako tak nemůže chybět již známá, asi sedm set metrů dlouhá cílová rovinka, kde mohou finišmani ukojit své choutky, přepnout v již z dálky naplánovaném místě na turbo a předběhnout pár soupeřů navíc.

Když už je řeč o soupeřích, bylo otázkou, kteří ze známých rivalů budou pro tentokrát tahat za delší, a kteří naopak za kratší konec. Nutno říci, že jakmile se na trati potká trojice „Dominik, Škapa, Hvolka“, máme vždy zaděláno na poměrně napínavý souboj. Stalo se! A jak vše dopadlo? Soupeření vyznělo přesvědčivě pro naše barvy! Celkově pátý a druhý v kategorii skončil specialista na závodní horko, i na jeho předzvěsti v koncích pochmurných dlouhých zim, Marek Škapa (0:36:45). Na pódiu jej doplnil skvěle běžící, v kategorii třetí a celkově sedmý Ondřej Dominik (0:37:15). Minutu a půl na to závod těsně za první desítkou úspěšně završil náš další výtečný běžec Vítězslav Prášil (0:38:46). Kravaře si letos suverénně podmanila „osvědčená kvalita z Krnova“ v rukou a nohou Martina Ocáska výkonem 0:33:54. Závod žen, to byla přehlídka Petry Pastorové (0:39:16). Naše nejlepší běžkyně ovládla kategorii, i s přehledem skoro o tři minuty celé ženské pořadí. Vezmeme-li dohromady muže i ženy, doběhla Petra třináctá ze sto jedenácti závodníků, což je výmluvný obraz její báječné formy. Naše nová členka Jana Coufalová zvítězila v kategorii do 34 let časem 0:42:27.

Z našich dalších borců bych ještě vyzdvihl výkon „maratonového mlsala“ Radka Lukszy. I na pro něj docela krátké trati předvedl zdařilý výkon (0:47:29). Neztratili se ani naši další členové a členky: Tomáš Lipina (0:43:11), Ivan Karas (0:43:55), Magdaléna Drastichová (0:45:08) a Jana Kilarová (0:50:24).

Ivan Karas

Foto Zdeňka Černého: https://www.zonerama.com/Album/5166454

Foto Mirka Kravčíka: https://bksak.rajce.idnes.cz/JARNI_KRAVARE_2019-03-17

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..