1000. maraton, MK Seitl byl u toho!

60. maraton v mém podání i 450. maraton Mirka Krumera zcela blednou ve srovnání s tisícovkou závodů na trati dlouhé 42 195 metrů. Jubileum si na sobotu 9. března naplánoval a absolvoval prezident slovenských „zberačov“ Alexander Simon zvaný Šaňo!

A to ve velkém; na trase Žilinských Hamburgů v krásném parku Bôrik se objevila časomíra, rozhodčí (Sandokan), zástupci tisku i televize… a především rekordních sedmačtyřicet běžců. Doslova sběračský česko-slovenský výkvět. Byť třeba Miro Kriško chyběl.

MK Seitl Ostrava jsme reprezentovali jen se Standou Jančářem a Liborem Svozilem (ten nicméně opět nepřekonal kletbu a skončil dříve). Tradičně se park na Bôriku obíhal dvaačtyřicetkrát a v cíli 1000. Šaňova maratonu radovalo celkem čtyřiadvacet maratonců.

Nejrychleji to zvládl Peter Tichý v čase 3:07:37, závěr patřil Tomáši Ulmovi za 5:29:01. Já měl ne druhý, jak jsem si myslel, nýbrž třetí nejlepší maraton za 3:54:36. Standa za 4:56:50. Ukázal se i Mirek Hasal z behej.com, jenž 42 195 nedal, ale jubileum dokumentoval.

Tisícovka se pak samozřejmě slavila v „širším kruhu“ rodiny Šaňa doplněné o maratonce. A i tady byly na scéně kamery a mikrofony médií. Nechyběl diplom i dort s vyobrazením vytrvalce, na němž si nepochutnal jen rozhodčí; sladké nechce ani ve formě aperitivu…

Radek Luksza

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..