Běh kolem Nezmaru

Dlouhá desetiletí bylo zvykem, že ráno prvního května jsme se všichni vydali do prvomájového průvodů. Tato doba je již naštěstí dávno pryč a tak se můžeme svobodně rozhodnout kam vyrazit. Mnozí běžci v našem regionu mají již osm let jasno. Jejich cílem je Běh kolem rybníka Nezmar, který pořádá Jirka Brož za spolupráce MK Seitl.

Letošní ročník přinesl dvě novinky. Jednu plánovanou a druhou nečekanou. Tou první byla změna zázemí a místa startu. Hospoda U Malurů se definitivně uzavřela a tak všechny akce v Jílešovicích se přesunuli do nedalekého areálu penzionu a restaurace Kamenec. Tou méně radostnou novinkou byla změna trati. Dlouhotrvající deště způsobili, že louky mezi Jílešovicemi a Dolním Benešovem dostali svému původu a stali se loukami lužními. Asi v 400m dlouhém úseku bylo vody po kotníky. Jako náhrada byl zvolen asfaltový okruh do Kozmic, který se běhá při Vánočním běhu. Běžel se třikrát a celková délka byla cca 9,2km. Názory na toto řešení se po závodě mezi účastníky velmi různili. Co běžec, to jiný názor. Ale po bitvě každý generál…

Mezi 85 startujícími v hlavním běhu se objevila i řada členů našeho klubu. A patřily nám i obě první místa. Mezi muži zvítězil skoro domácí Jirka Pytlík v čase 33:05. V ženách Petra Pastorová v přípravě na Pražský maraton zaběhla čas 38:30. Marek Škapa skončil v B druhý (34:58), Michal Buba pátý v A za 35:55, Petr Jorníček vybojoval bronz v C (38:23), Tomáš Mrajca (38:44) obsadil páté místo v B, Tomáš Lipina (39:29) a čtvrté místo v C, Stanislav Kováček (40:55) skončil 11. v A,Magda Drastichová zaběhla 43:27 a brala brambory, Radek Luksza 44:53 stačilo na 19. v B,Radomír Pach 50:47 a 9. v C, Lenka Hehelíková 51:08 byla 7. v kat. a v neposlední řadě Vašek Procházka 51:50 a další vítězství v kat. nad 70 let. Smolařem závodů byl Dan Šindelek. Vlak, kterým cestoval měl půlhodiny zpoždění a tak dorazil, když ostatní již byli na trati. Ale nevzdal to a se ztrátou 11 minut vyběhl za ostatními. Oficialně skončil 9. v C, ale jeho čas by jinak stačil na druhé místo mezi padesátníky.

Další akci v režií Jirky bude v pátek 26. května Běh kolem Ostré Hůrky. Věřme, že tentokrát se žádné nečekané změny konat nebudou a dočkáme se tradiční náročné tratě.