Článek nejen k MDŽ

Zúčastňuji se závodu ne jako běžec, ale snažím se fotit, přestože nejsem fotograf. Bývám skoro na všech závodech kolem Ostravy.

V posledních letech začalo víc lidí běhat – a je to dobře. Hlavně mám radost, když vidím na startu tolik žen. To když jsem běhal já tak na startu stály tři ženy. Trvalo to hodně let, a když  jsem skončil s aktivním běháním, tak jako naschvál se na startu vyrojilo tolik žen – až mě z toho oči bolí, dívat se na tu krásu. Když už neběhám, tak aspoň fotím a těší mě, když se dokonce některé na mě usmějí.

No, co jsem vlastně chtěl napsat? To když vidím na startu tolik žen a pořadatele skoro na všech závodech mají pro ženy jenom dvě kategorie. Ať jsou to Ludgeřovice, Kobeřice, Olšinky, Březová, Štěpánkovice, Kravaře atd. Je mě z toho smutno. Podívejte se na muže kolik mají kategorií oni.

Když jsem se díval na Ludgeřovice, tak třeba sedmdesátnicí byli 4 Do 69 let bylo 8 mužů. Ženy měly dvě kategorie: do 34 let běželo 9 žen a nad  35 let běželo 29 žen (z toho bylo 13 žen nad 44 let). Tak proč pořadatele, kteří pořádáte závody, nepřidáte jednu kategorií navíc třeba nad 44 let? Myslím si , že si to ženy zaslouží.

Otto Seitl

Facebook Comments

1 komentář u „Článek nejen k MDŽ“

  1. Už jsme to spolu několikrát probírali a myslím, že nejlepší řešení pro začátek bude třeba dát do závodů v MBP jen běhy, kde bodou stejné kategorie jako v propozicích MBP. Takže to bude zase na tobě. Podobně to je také s kolizí závodů. Holt někdo ten kalendář asi musí začít trochu řídit a ubyde střetů v termínovce a zbytečných nedorozumění snad ubyde.

    Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..