Úspěšný pražský maraton, Petra vybojovala titul!

Již celkově třetí mistrovský titul na maratonské trati v neděli v Praze vybojovala naše Petra Pastorová. Její největši soupeřkou byla Radka Churáňová, se kterou také závod Petra rozbíhala, ale postupně se od ní odpoutala a náskok si udržela až do cíle. Nakonec z toho byl velice pěkný čas 2:46:34 hodiny. Petře určitě patří obdiv, s jakou energii a elánem šla do boje o titul a to i přes to, že měla v nohách nedávný těžký závod na 50 km. A více či méně úspěšní byli i ostatní členové našeho klubu. Honza Fousek konečně o slušný kus posunul svůj osobní rekord a to na 2:35:46 hodiny. Také Marek Škapa se nevídaně vypořádal s únavou po Vídeňském maratonu a do cíle doběhl v čase 2:49:18. Těsně za ním finišoval ve svém osobním maximu 2:49:24 Ondřej Dominik. Pod 3 hodiny se ještě dostal Valdislav Netopil 2:52:07. Za 3:18:21 doběhl do cíle maratonský matador Roman Slowiozcek. Své maratonské maximum 3:30:35 si z Prahy veze také Dalibor Červenka. Následován byl Tomášem Mrajcou 3:34:20 a v čase 3:41:12 doběhl Ladislav Dvorský, jenž si již takových závodu více méně užívá. Své si odmakal také v cíli spokojený Jaroslav Hrabuška 3:50:08. Martin Hořínek, bojující se zdravotními problémy, se do cíle doslova protrápil za 3:51:29. Spokojený byl za výkon 4:55:02 Jaroslav Máčala. A na start se i bez potřebné přípravy zaviněné nemocemi postavil Georgis Fasulis a s maratonskou distanci zápasil již od počátečních kilometru, ale nakonec ji úspěšně zdolal za 5:15:53 hodiny. Nutno dodat, že se opět projevily klady i zápory Volkswagen Maratonu Praha. Divácká kulisa výborná, trať plná pasáží z dlažebních kostek né úplně ideální a téměř nulový zájem o boj o nejlešího Čecha a Češku v závodě na úkor nejrychlejších zahraničních hvězd vše jen podtrhuje.