Memoriál Františka Ohery

V sobotu 16. února se konal další ročník Memoriálu Františka Ohery. Maratonci se na start postavili již popatnácté, poloviční trať slavila desáté výročí. Počasí v sobotu připomínalo spíše jaro než podmínky typické pro nejkratší zimní měsíc. Na obloze sluníčko, teplota vysoko nad bodem mrazu, trať suchá a bez sebemenších nástrah a překvapení. A tak byly k vidění hodně zajímavé výkony…

Hana Legerská (SSK Vítkovice) proběhla cílem půlmaratonu jako vítězka v osobním rekordu a spontánně se rozhodla zdolat prvně v životě celý maraton. V cíli jí byl naměřen čas 3:19:31 a mohla tak slavit pomyslný double na obou hlavních tratích. Mezi muži a také celkově nejrychlejší byl Alexandr Borovec 3:08:42 hod. Na druhém místě skončil náš Miroslav Kadlec v čase 3:11:03 hod. Z našeho oddílu ještě maraton zdolali Pavel Sedlák 3:50:31 a Radek Luksza 4:03:25 hod.

O vítězi půlmaratonu bylo jasné již na startu, kdy náš Petr Muras prozradil, jakým tempem chce běžet. Čekal jej sólo závod, neb na jeho úprk vřed neměl nikdo dost odvahy reagovat. Cílem proletěl v osobním rekordu 1:15:11 min. Pro druhé místo si doběhl Marek Radomský 1:20:29 a třetí skončil skvěle běžící náš člen Daniel Šindelek 1:21:26 min. Ženská vítězka byla zmíněna již výše a pro doplnění na druhém místě skončila Iva Sýkorová 1:39:47 a třetí naše Magdaléna Drastichová 1:40:53 min. Na půlmaratonu jsme měli početné zastoupení: Ondřej Dominik 1:22:30, Jan Fousek 1:23:59, Daniel Filip 1:25:39, Marek Škapa 1:25:51, Roman Slowioczek 1:33:55, Otmar Pospíšíl 1:43:58, Alfons Vytisk 1:53:21, Jana Kilarová 1:55:54, Marek Moravec 2:08:25, Martina Metzová 2:14:13 a Václav Procházka 2:24:05.

Pro doplnění na čtvrtmaratonské trati jsme měli z našeho oddílu dva zástupce. Nejrychlejší byl Ivan Karas 46:52 a sekundoval mu Jaroslav Hrabuška 1:01:43 hod.