Johannesbad Thermen-Marathon Bad Füssing

Petra vyhrála maraton v Německu Bad Füssing, který se nachází 5 km od Rakouských hranic. Rozhodovali jsme se jestli poběží maraton v Německu anebo v Holandském městě Apeldoornu.
Nakonec vyhrál Bad Füssing, a to z jednoho důvodu –  že vítězové dostali poukaz na týdenní pobyt v Dominikánské republice. Loňská vítězka zvítězila časem 3:05 hod, takže tady byla šance.
To samé jsem si myslel, když jsem se díval na výsledky na maraton v Omanském Muskatu, kde loňská vítězka měla čas 2:48 hod. Tak jsme také tam vyrazili a na start se postavilo 5 Keňanek. Petra doběhla 5.  To 6. dni před tímto závodem běžela půl maraton na sněhu a v počasí kolem nuly. Druhý den jsme letěli do Ománu. Byl to  27.mi stupňový  rozdíl.
I v Bad Füssing to nakonec bylo obdobné, i když jsme to naprosto nečekali. Když jsme vyjeli z Ostravy bylo plus 12. Cesta proběhla v pohodě a na místo startu jsme přijeli kolem 15 hod. Zaregistrovali jsme se a šli se ubytovat. S námi jel syn od Petry Patrik,  který se přihlásil na 10 km. Byl to jeho první běh po měsíci a půl, z důvodu zranění kotníku. Po ubytování jsem s Patrikem šli do termálu. Jsou tam celkem  tři bazény vevnitř a tři venku. Rovněž tam jsou sauny a wellnes.
Petra s námi nešla, protože měla zdravotní potíže s krkem.
Když jsme se ráno probudili, tak jsme byli v šoku. Jak jsme se podívali z okna, tak bylo plno sněhu. Napadlo aspoň 20cm sněhu a stále sněžilo. To jsme nečekali. No co, museli se s tím nějak vypořádat. Start byl posunut o 15 min., cesty byly plné sněhu i přestože se pořadatelé snažili seč mohli. Zároveň přicházeli noví a noví závodnici. Ale v 10 hod. odstartovala desítka a za patnáct minut maraton i půl maraton.
Petra ještě než vyběhla tak měla boty úplně mokré (nepočítala se sněhem a vzali si silniční).  Startovní výstřel měli na starost horští myslivci, bylo jich deset a rána to byla jak z děla.
Patrik doběhl 10 km za 40:25 a doběhl ve své kategorií na 4. místě. Ještě ho kotník bolel a nemá nic natrénované.
Maratonci probíhali kolem startu 4 x. Petra od startu vedla a doprovázel ji cyklista, který ji dělal cestu.
Vyhrála časem 2:55:28,84 hod. Na to počasí dobrý čas. Druhá doběhla Fischl z Německa časem 3:00:06,35 hod. třetí 3:16:31,95 hod. V mužích měl vítěz 2:31:13,31 hod.
Po závodě jsem šli opět do vody a tentokrát i s Petrou. Po 17 hod. jsme vyrazili domu. Nejhorší však byla cesta z Olomouce do Ostravy, kde jsme po dálnici jeli 60 km v hodině, kvůli napadaného sněhu. Dost to klouzalo, silničáře jsme viděli pouze v protisměru.