Zimní běh Hlučín

V sobotu se uskutečnil druhý ročník Zimního běhu, který pořádá Sport a Kultura Hlučín. Na start se za mrazivého počasí postavilo 69 běžců a 6 účastníků kategorie Canicross. Trasa vede z areálů Hlučínské štěrkovny směrem k řece Opavici, po jejím břehu k Vinné hoře a zpět. Střídají se lesní a polní cesty, nechybí dvě náročná stoupání. Největší překážkou pro většinu účastníků byli seběhy, které byli místy pokryté vrstvou ledu. Hned několik běžců na to doplatilo a ocitlo se na zemi. Někteří proto radši neriskovali své zdraví a kritické úseky opatrně sešli.

O vítězi nebylo od startu pochyb. Náš Jirka Pytlík přes nedávné zdravotní problémy v domovském městě nemohl na startu chybět. Hned po výstřelu všem utekl a běžel svůj sólo závod. Do cíle dorazil v čase 38:37. Za ním doběhl Petr Czilling za 40:27 a jako třetí (1. v B) Marek Škapa za 43:14. Další členové našeho klubu dosáhli těchto výkonů: 27. Marek Moravec 51:39, 37. Ladislav Březina 54:14, 38. Jiří Hrbáč 54:18, 60. Martina Metzová 1:03:47, 61. Radomír Pach 1:04:09. Vašek Procházka bohužel trochu zabloudil a doběhl poslední v čase 1:14:29, ale i tak obsadil druhé místo v kategorií.