Cyborg = novoroční tradice

Śłąski Maraton Noworoczny, Chorzów, 1. ledna 2019

Devět československých vytrvalců se podle tabulek na behej.com řídilo 1. ledna 2019 heslem: „Jak na Nový rok, tak po celý rok“. Na maraton jeli dva do Curychu ve Švýcarsku, čtyři ho zaběhli v Žilině hamburgovou formou a ostatní na novoročním Cyborgu v polském Chorzówě.

Pro mne je Park Śłąski něco jako domovská trať a silvestrovské oslavy jsem podřídil Cyborgovi popáté. Libor Svozil dokonce více než podesáté – ten však závodil po půlroce a stačila mu jen půlka, jinak by tabulka obsahovala těch letošních maratonců deset… MK Seitl Ostrava kromě mne a Libora reprezentoval i Standa Jančář (na snímku) a výpravu doplnil velký sběrač maratonů Mirek Vostrý z Berouna.

Na start XIII. Cyborga se letos postavilo rekordních 822 účastníků včetně chodců s kijkami (Nordic Walking) a dokonce vozíčkáře! Z nich osm zvládlo ultramaraton – 49 či 56 kilometrů – a třiašedesát maraton. V tomto ohledu bylo mé celkově sedmadvacáté místo za 4 hodiny 7 minut 26 sekund čipového času potěšením; nejrychlejší Cyborg.

Počasí však nepřálo, z lehkého poprchávání byl ve východní části parku v posledních dvou kolech ohavný liják. Standa v něm končil za 4:54:09. I proto došlo v cíli na konstatování, které snad netřeba překládat: „J…ć źimę, j…ć śnieg, j…ć wiatr, j…ć deszcz i niech źyje wiosna!!!“

Radek Luksza

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..