Vánoční kros v Bělském lese

V poslední předvánoční sobotu se konal 31. ročník Vánočního krosu v Bělském lese. Zázemí se po několikaleté odmlce vrátilo do znovuotevřené restaurace Koliba, což bylo vnímáno pozitivně. Na trati se nic neměnilo. Na běžce čekaly opět dva totožné okruhy v „Běláku“, jen start a cíl již byl opět v blízkosti Koliby.

Startovní pole hlavního závodu čítalo 50 účastníků. Hned od startu šla dopředu čtveřice nejrychlejších, jenž se již během prvního okruhu roztrhala. Do cíle jak první finišoval Martin Ocásek z Krnova v čase 18:45 min. Další dvě místa obsadili jmenovci a tréninkoví parťáci z SSK Vítkovic Matouš Vrzala 19:19 a nejrychlejší žena Simona Vrzalová 19:32 min. Čtvrté místo tak zbylo na nejrychlejšího běžce našeho oddílu Petra Murase 19:57 min. Také další naši zástupci byli nepřehlédnutelní, když se více jak polovina dostala ve věkových kategoriích na stupně vítězů: Ondřej Dominik 20:14 a 1. místo v kategorii, Jan Fousek 20:22, Marek Škapa 21:07 a 2. místo v kategorii, Michal Buba 21:11, Ladislav Dvorský 24:40 a 2. místo v kategorii, Magdaléna Drastichová 25:58, Marek Moravec 26:06, Pavel Pivko 26:45 a 1. místo v kategorii, Jana Kilarová 28:06 a 3. místo v kategorii, Zdeněk Čech 31:30 a 3. místo v kategorii, Martina Metzová 31:45, Václav Procházka 32:08 a 2. místo v kategorii.