Zimní RUNdál i celý seriál jsou za námi

V sobotu se v Bělském lese uzavřel seriál závodů RUNdál 2018. Čtyři závody seriálu se vztahovaly vždy k danému ročnímu období. Původně se mělo běžet v centru Ostravy, ale nakonec se také zimní závod konal v prostředí Bělského lesa. Určitě to bylo k dobru věci, protože běžci tak nějak k „Běláku“ patří a jsou tam jako doma. Opět byla zvolená nová trasa, tentokrát o kousek kratší než 5 kilometrů. Zázemí a také následné vyhlašování bylo v restauraci Kovárna u Bělského lesa, takže pěkně v teple, i když sobotní počasí zimní období zdaleka nepřipomínalo.

Po závodění dětí přišly na řadu ženy. Jak je zvykem, ženy a muži startují odděleně s hodinovým odstupem. Co je sympatické, že žen je na startu téměř stejně jako mužů. V sobotu se jich sešlo 79 a mužů bylo pouze o 8 více. Skvělou formu potvrdila Hana Legerská (SSK Vítkovice), když zvítězila v čase 19:37 min. Druhá doběhla Dominika Kraussová (Kilpi Racing Team) 20:25 a třetí skončila Lucie Kalafutová (AC Sportguides Rožnov p. R.) 21:35 min. Naše trojice žen se neztratila: Jana Dominiková 22:34 a 2. místo v kategorii, Jana Kilarová 23:53 a Jarmila Gavlíková 24:33 min.

V mužích to bylo o tom, kdo nejvíce potrápí favorizovaného Matouše Vrzalu (SSK Vitkovice). Závěrečným zrychlením zvítězil v čase 16:52 min. Druhý tak doběhl náš Ondřej Dominik 16:57 a na třetím místě udržel dotírajícího Kristiána Zahraje (Mattoni FreeRun F-M a RMT)  16:58 min. Naši muži: Marek Škapa 17:10 a 2. místo v kategorii, Otmar Pospíšil 21:02, Václav Procházka 27:03 min.

Po vyhlášení zimního RUNdálu přišlo na řadu vyhlášení celé série. Tady jsme také slavili úspěch. V ženách kategorie B skončila druhá Jana Dominiková a hned za ní na třetím místě Jana Kilarová. Muže B celkově ovládl Ondřej Dominik a na třetím místě v mužích C skončil Václav Procházka.