Jak jsem šel maraton v Polsku z Pekla do Nebe

Tento maraton jsem šel již po sedmé. Vydali jsme se na něj pouze dva, já a Petr Hrček. V tomto závodě běžel svůj 300. maraton ředitel závodu Wojtek Pasek. Startovné i nocleh v chatkách jsme měli zdarma. Je to kros maraton a běží se tři kola, kde jedno kolo měří 14 km. Běží se 7 km do kopce a potom zase dolů. Největším nepřítelem bylo teplo, když ručička teploměru vylezla až na 25 °C. Já maraton ušel za 6:43 hod. Dostal jsem se tak pod limit, který byl 7 hodin. Na vyhlášení jsem byl překvapený že jsme všichni zahraniční maratonci dostali nástěnné hodiny a tašku, v tombole jsem pak vyhrál balón a kladívko. Aby toho nebylo málo, tak jsme ještě dostali tričko a pěknou medaili. Ještě se mi nestalo, abych závod jen tak došel a na konci za to dostal tolik prezentů. A nejvíc jsme se těšili na tradiční závěrečný táborák, jehož součástí bylo i jídlo a pití.