Běh 17. listopadu a Hrabovský pohár

Během čtyř proběhnuvších ročníků si Běh 17. listopadu vydobyl pevné místo mezi podzimními závody. Svědčí o tom velice slušná účast (letos startovalo v hlavním závodě 139 běžců), pozitivní ohlasy a také kvalitní osobní výkony. Výkonům přispívá velice rychlá trať s minimálním převýšením. Desítka, ač není certifikovaná, je přesně zaměřená, což je velké plus. V této části Ostravy nelze vymyslet atraktivní trať, kde by se závodník celou dobu kochal přírodními krásami, přesto výše uvedené pozitiva tuto skutečnost skvěle vyvažují. V Hrabové jsou, včetně starosty a startéra Igora Trávníčka, běžeckým závodům nakloněni a tak je také pozitivně vítána možnost využívat zázemí v místní Základní škole. Letos nebylo možno použít sociálního zařízení v I. patře budovy školy a i tak se snad tento malý nedostatek negativně nepromítl v myslích startujících. Velké dík patří všem organizátorům v čele s naším místopředsedou Ladislavem Dvorským. Je patrné, že svůj čas a energii vynakládají pro spokojenost zúčastněných.

Také napočtvrté vyšlo, že se celkovým vítězem stal někdo jiný a že to byl opět závodník z SSK Vítkovice. Letos se to povedlo Patriku Pastorovi, který do cíle doběhl s bezpečným náskokem v čase 34:45 min. Druhý výraznějším finišem skončil Vojtěch Bližňák (TJ Sokol Praha KV) 35:21 a na třetí místo tak odsunul našeho Ondřeje Dominika 35:25 min. Rodinnou nadvládu v závodě potvrdila naše Petra Pastorová, jenž zvítězila v čase 38:37 min. Mezi ženami byl souboj o druhou příčku ještě těsnější. O pouhou vteřinu časem 41:23 finišovala dříve Ivana Zbořilová (BK SaK Ložiska Karviná) a na třetí místo tak odsunula Dominiku Krausovou (Kilpi Racing Team).

Náš klub měl v závodě opravdu početné zastoupení: Daniel Šindelek 36:22 a 2. místo v kategorii, Jan Fousek 36:26, Marek Škapa 36:39 a 2. místo v kategorii, Michal Buba 38:08, Petr Škrabánek 38:44, Tomáš Mrajca 40:36, Petr Jorníček 41:02, Magdaléna Drastichová 43:34, Iva Pachtová 44:21 a 2. místo v kategorii, Otmar Pospíšil 44:55, Alfons Vytisk 45:29, Pavel Pivko 46:02, Jana Dominiková 46:25 a 3. místo v kategorii, Ivan Karas 46:54, Radek Luksza 47:19, Petra Benešová 48:34, Jana Kilarová 48:45 a Václav Procházka 54:24 a 3. místo v kategorii.

Běh 17. listopadu byl třetím a konečným závodem běžeckého poháru „Hrabovské běhy“. Vyhlášení poháru proběhlo hned po dekorování nejlepších běžců samotného závodu. Následovala také mini tombola, kdy bylo losováno 5 cen ze závodníků, kteří absolvovali všechny tři pohárové závody. Mezi muži šlo o čistě naše klubové představení. Vítězem se stal Ondřej Dominik, druhý skončil Marek Škapa a třetí Petr Škrabánek. V ženách přeskočila naše závodnice celková vítězka Ivana Zbořilova. Druhé místo získala Magdaléna Drastichová a třetí Jana Dominiková. Za myšlenku a samotné uskutečnění „Hrabovských běhů“ patří dík Martině Metzové, Markovi Moravcovi a Ladislavovi Dvorskému.

A ač Silvestrovský běh Hrabovou již není v režii našeho oddílu, přijměte pozvání na tento tradiční a velmi oblíbený závod, jenž jen potvrzuje, že městský obvod Ostrava – Hrabová je běhu zaslíbený.