Podmolík 2018

Dnes jsem se zúčastnil 19. ročníku Memoriálu MUDr. Josefa Podmolíka v půlmaratonu. Závod běželo i několik vyslanců běžecké velmoci – Keni a taktéž potvrdili roli favoritů. V mužích brali 1. a 2. místo, třetí byl borec z Ukrajiny. V ženské kategorii mám povědomí jen o vítězství Agnes Chebetové, zaběhla něco málo pod 1h 16min.

Ale k věci. Do Otrokovic jsem přijel s tím, že chci zaběhnout mezi 2:10 a 2:20, ale začátek závodu byl z mé strany tak rychlý, že jsem začal pošilhávat po ataku hranice 2h. Běželo se na 7 kol, z nichž každé mělo okolo 3km. A i počasí se dalo vydržet, bez deště, jen trochu chladno, okolo 13°C, vítr moc nefoukal.

Ty moje: 1.kolo 15:13, po 2.k. 31:09, 3.k. 49:04, 4.k. 1:08:37, 5.k. 1:28:24, 6.k.  ………….., 7.k. 2:14:03.

Celkově z toho bylo 102. místo, a 44. v kategorii muži A, do 39 let.

Ze začátku prostě velké tempo, které se mi dařilo i udržet, tak cca do konce 4. kola, pak už jsem musel dát přednost tomu, abych se neutavil. Mnohem důležitější pro mě byla možnost, se pokusit o překonání letošního nejlepšího času z půlmaratonu. A to se mi povedlo přibližně o 17 minut. Ten minulý byl z poloviny trati, maratonu v Košicích 7. října letošního roku. Dodám ještě to, že při náběhu do 4. kola, mi u občerstvovací stanice bylo odebráno startovní číslo, ale to hlavně kvůli tomu, že já byl už hodně zpocený, a to číslo natolik rozmočené, že ho již nešlo uchytit ani spínacími špendlíky.

Spokojený jsem naprosto, a již teď se těším do dalších podobných závodů.