Changan Ford Ultra – Challenge Čína – Petra doběhla na 3. místě

V Číně se v oblasti Zishan Lake Xianning City běžel závod na 50 km a 100 km. Petra Pastorová běžela 50 km a tady jsou její postřehy chvíli po závodě:
„Nezaběhla jsem, co jsem chtěla a na co si myslím, že mám, ale dnes jsem na to neměla, bohužel. Ještě se mi nestalo, že by se mi podlamovaly nohy až dnes, posledních 5 km jsem si říkala, že to prostě musím doběhnout – šla jsem 5:30 min/km hrůza. Bylo to celkem dost do kopce z kopce – takové ty dlouhé, ne moc prudké, ale furt vlnovka. Asi nejvíc mě srazila bolest v boku od 25 km. Do té doby jsem běžela s Polkou Stelmach – šly jsme to tempem 4 min/km, pak jsem klesla na 5 a pak mě předběhl stovkař. Jen cupital a běžel rychleji, tak jsem začala cupitat jako on a cupitali jsme 4:17 min/km asi 3 km, zmírnila se mi ta bolest v boku. Zajímavé, ten jejich styl, ale nohy jsem měla volné. Pak jsem začala postupně od 35 km stejně slábnout. Maraton jsem měla za 2:56, půlka za 1:25 hod. Několikrát jsem chtěla zastavit, ale řekla jsem si, nesmíš, prostě aspoň to 3. místo udrž, ale fakt jsem si dnes říkala, že mě to nebaví. Radka Churaňová  prý začala chodit, tak nevím, asi se trápí, fakt je vedro. To tu tak ty 2 dny nebylo, spíš pršelo a dnes úplně jasno. Nedovedu si představit, že bych dneska běžela stovku. V cíli jsem ležela dlouho, na ex vypila 3 flašky vody. Dokonce se mi dnes poprvé v závodě chtělo zvracet. Organizace byla letos lepší, šatlbusy jezdily, dokonce nabyla trať tak nepropustná jak loni, ani vojáci se zbraněmi nebyli. Ale jinak je to bída. Je to tu chudé, ubytování v chatkách, jídlo taky celkem hrůza. Na snídani jsem ani nešla. Zase tam byl na pití jen sprite, ani čaj prý nebyl. Snad už dnes budu spát. Loni si vzpomínám, právě Dan říkal, že nemohl spát, že má převrácenou noc a den, byl hotový. Já letos taky nespala, ani v letadle, to bylo stresem. Pak, když jsem na letišti usínala, nebylo si kde lehnout jen v sedě a u toho hlídat kufr a batoh. Dost mě bolely záda když jsem tu dojela.“

Petra zvládla závod za 3:34.45 hod. Doběhla mezi ženami na celkovém 3. místě. Vyhrála Polka Stalmach a druhá byla Rakušanka. Radka Churáňová vyhrála 100 km asi za 8:06 hod. Za ní se ztrátou 2 min skončila Japonka a třetí měla také minimální odstup. Ondra Velička doběhl asi 20 minut za Radkou. Terezka Gecová se na trati ještě trápila…