Ostravický kros

S podzimní sezónou se vždy se závody roztrhne pytel a tak člověk, vyhledávající poměřování svých kvalit s ostatními, aby pečlivě zvažoval, kterému dát svou přednost. Kdo se zúčastnil prvního ročníku Ostravického krosu nebo o něm jen zaslechl, měl volbu více méně jasnou. Krosem se na podzim nazývá kde co, ale závod, který připravili talentovaní bratři Zemaníkové, snese opravdu vysoká měřítka. Trať, postavená na místním golfovém hřišti, je náročná, pestrá a také přehledná. Dominantou je dřevěný most, který se v každém dvoukilometrovém okruhu vybíhá hned dvakrát.

Loňské vítězství obhájil Jan Friš z TJ Dukla Praha. Čtyři okruhy zvládl za 26:34 min. Ženy běžely okruhy tři a nejrychlejší byla v čase 21:47 Aneta Chlebiková z TJ Tž Třinec. My jsme měli zastoupení pouze v mužské kategorii. Do příště by se naše ženy mohly polepšit, startovnímu poli by naše závodnice určitě slušely. Výborně běželi první tři naši nejrychlejší chlapi. Jinde by jim výkony zřejmě stačily na stupně vítězů, ale v téhle konkurenci zůstali těsně pod stupínky.  Celkově pátý doběhl Petr Muras 28:21, Jan Fousek 29:30 otevíral druhou desítku a Marek Škapa 30:08 byl v nabité věkové kategorii 45-54 let na 4. místě. Ondřej Dominik 30:56 a 3. místo v kategorii, Daniel Šindelek 32:02, Roman Slowioczek 33:55 a 1. místo v kategorii, Tomáš Mrajca 37:30, Tomáš Lipina 37:37 a Ladislav Březina 43:19 min.

Úspěšní jsme byli také v bohaté pozávodní tombole. Záhadou jen zůstává, jak naložil Honza s výherním kartonem lahvového piva :-).