46. Chřibský maraton

Tak jsem dnes běžel v okolí Kroměříže opět maraton, můj Chřibský to byl 11., a celkem 81. Se Šaněm jsme odstartovali do závodu již v 9:30, on navíc s číslem 979, což značilo počet jeho startů. Ještě před 3. km jsem ho nechal běžet, ať teda za to vezme, a vzal. Já si běžel svoje, a až někde po 16. km, na konci Nové Dědiny, mě začali předbíhat ti, kdo běželi od normálního startu, v 10:30.

O počasí jsem se nebál, a bylo přímo ideálně pro maratonce. Mezi asi 15 a 19 st., a navíc se sluncem zalitou oblohou, bez mraků. Až po závodě mi bylo sděleno, že se nás zúčastnilo jen 32, z toho 2 ženy. Já teda zaběhl 5:58:54, ale čas pro mě podstatný nebyl. Důležitější bylo to, jak jsem se dokázal popasovat s tratí, a opět to vyšlo. Snad jedinou neočekávanou komplikací bylo, aspoň z mého pohledu, uhýbání velkému množství motorkářů, kteří měli, nejspíš spanilou jízdu, či co, někde mezi mým 35. a 37. km. Nejstarším účastníkem byl Alexander Simon, DS Žilina, 70 let, nejmladším nejmenovaný borec, jehož jméno si nepamatuji, ale byl z AK Kroměříž, 19 let, a i ten byl přede mnou v celkovém pořadí. Zajímavostí byl také start Ondřeje Němce, z Prusinovic, který ač zanedlouho oslaví 61 let, běžel svůj 60. maraton, a většině zanechal malý dáreček, v tekutém stavu. Závěrem, a to snad nejenom mě, potěšilo celkové hodnocení od pořadatelů, mj. i od Jaroslava Šaška, dlouholetého komentátora maratonů v okolí Kroměříže. A věřte mi, že poděkování od pořadatelů, že jsme se běžci aspoň v takovém počtu dostavili, a po místy velkém boji i doběhli.