Moje účast na 95. MMM

Zdarec. Tak jsem zdárně absolovoval 95. ročník Mezinárodního maratonu míru, v Košicích. Ráno bylo mírně chladno, ale do hodiny od startu, od cca 10h, to už bylo nádherně, slunce zvesela svítilo, a snad se i většině běžcům dobře utíkalo. Já, upřímně řečeno, jsem měl naději na dobrý čas asi jen do 10 km, za 1:05, pak už se to trochu zhoršilo, ale půlka za 2:31 pro mě byla znamením, že to nedopadne úplně zle. 30 km jsem probíhal za 3:51:54, a to už bylo znamení, že budu „ohrožovat“ alespoň 5:30.

Nepodařilo se to tak úplně, ale na druhou stranu, i za čas 5:31:34 mohu být nakonec rád. Z mých 3 letošních závodů v Košicích to byl ten nejrychlejší, o 24sec. Následující sobotu, t.j. 13. října, mě čeká ještě poslední letošní maraton, a to ten Chřibský, v Kroměříži a jeho okolí. Jinak, v Košicích je fajn, a tamní MMM je možná i můj nejoblíbenější. Byl můj již 11., a hlavně 80. celkově. Medaile, a to velmi krásné, na některé nezbyly, tak mi ta moje přijde poštou.

Jarda Máčala

PS: V Košicích jsme byli zastoupeni ještě dalšími třemi závodníky. S virózou se trápící si i přes tento handicap pro svůj osobní rekord doběhl Petr Muras. Čas 2:44:20 mu stačil na celkové 20. místo mezi muži. David Rigo časem 4:19:56 prokázal svůj standard. Náš nový člen Otmar Pospíšil jel do Košic pro svou první maratonskou zkušenost, od poloviny závodu měl problémy se zády, přesto nevzdal a do cíle doběhl v čase 4:52:11 hod.

Foto jiřího Harašty: https://labekl.rajce.idnes.cz/MMM_Kosice_7.10._2018/

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..