KTRC 2017 – TRAIL PRAHA

Druhý závod seriálu proběhl v neděli 28.5.2017 na Petříně. Ten je krásný sám o sobě, a když si v tomto prostředí můžete zaběhat na trati kde je vše, co pořádný city trail potřebuje, nemá to chybu. První kilometr od strahovských kolejí okolo Štefánikovy hvězdárny je komfortní široká zpevněná cesta, takže když poprvé probíháme Hladovou zdí do zahrad, je už pole bezmála dvou set závodníků dostatečně natažené a výběh do šotolinové pasáže proběhne hladce. Docela mě překvapilo, kolik prachu dokáže zvednout dav běžců přede mnou, kouřilo se tady více než u nás v Ostravě na haldě Ema. Do asi dvou a půl kilometrů se trať stále svažuje, a protože jsme na okruhu, znamená to jediné: druhá polovina je pěkně do kopečka. Když jsem se v předvečer závodu díval na fotky z loňského ročníku a viděl Honzu Zemaníka, kterak má ruce zapřené do stehen, zbystřil jsem a dobře udělal, vyplatilo se pošetřit síly do druhého okruhu, neboť výběh je skutečně výživný, okořeněný několika pasážemi schodů, včetně těch před cílovou rovinkou. Závod je vypsán na deset kilometrů, takže vše výše popsané jsme si střihli dvakrát.

Po závodě mě oslovil sympatický mladík Petr Muras, který je jedním z nových členů našeho klubu, a protože svou účast na bedně, jak mi s úsměvem říkal, “tentokrát skutečně nečekal” a ještě nemá klubový dres, byl jsem požádán o jeho zapůjčení. Jelikož tílko bylo notně propocené a ne zrovna vonící čistotou, považuji to za velký důkaz loajality ke klubu! Jen jsem doporučil, aby při oblékání zatajil dech, a rád triko přenechal. A tak se můj dres předvedl v nádherném slunném dni hned dvakrát na stupních vítězů, neboť po skvělém druhém místě Petra ( M29 let , 4. celk. , čas 41:47 ), jsem se na stupně vítězů prosadil i já a obsadil třetí místo ( M59 , 31. celk., čas 51:08 ). Po pátečním vítězství v kategorii do 59 let na Ostré hůrce byl pro mně tento víkend opravdu skvělý. Petr zaslouží obdiv i proto, že tento běh byl jeho první závodní od PIM, jelikož byl omezován bolestmi kolene. Celkovým vítězem se stal náš přední skyrunner Ondřej Fejfar ( I-nov 8 team ), když tratí prolétl za 37:20, dle svých slov spěchal, aby si i při běhu při předbíhání o kolo prohlédl sedm finalistek české miss 2017, které běžely poloviční distanci. V ženách se vítězná Kamila Gregorová ( Mizuno Team ) nemusela hnát za děvčaty, a přesto vyhrála téměř s osmi minutovým náskokem v čase 44:11.
Další z organizačně povedených závodů seriálu je tedy za námi, už 10.6. ale dáme vale městům a KTRC vyráží do hor, ahoj na Dolní Moravě a vzhůru na Králický Sněžník !