Na Emu z hradu a zpět

Nedělní příjemné počasí a skvělá atmosféra nás uvítala na půdě Slezkoostravskeho hradu, jenž jako bájný pták Fénix vstanul doslova z popele. Organizace třetího ročníku zavodu pořádané lyžařským klubem Baník byla opět na výbornou a navigace na trati byla letos zvládnutá, takže nikdo nezabloudil. Start byl v 11:00 od hradní brány a běželo se směrem k břehům řeky Ostravice přes Červenou lávku a dále podél toku ke Komenským sadům, kde se pokračovalo přes most na druhý břeh a po nábřeží se mířilo k dalšímu mostu ve směru k hradu. Zde se po mostě zatočilo nahoru bludištěm ulic k vrcholu haldy Ema. Přes vrchol se obíhala halda a vracelo se zpátky na hrad.

Absolutním vítězem a prvním mezi závodníky, do cíle doběhnuvším, se stal náš nový mladý člen klubu Daniel Filip s časem 32:39 a se startovním číslem, jenž napovídalo o jeho kvalitách. Sám druhý muž v celkovém pořadí David Flaša se nechal slyšet, že se mu rychlého Filipa již dohnat nepodařilo.

Mezi ženami byla první naše superstar Petra Pastorová s cílovým časem 36:11 min. Na třetí příčce mezi ženami skončila naše Jana Kilarová s časem 45:02 min. Já Stanislav Kováček jsem doběhl v čase 40:06 na pohodu.