Hrabovský půlmaraton

Kdyby byly závody jako lidé, měl by Hrabovský půlmaraton nárok na občanský průkaz, neb v sobotu se uskutečnil již jeho 15. ročník. Naši organizátoři jsou majiteli občanek, někteří více, jiní méně let, a bylo znát, že mají také mnoholeté zkušenosti s organizováním závodů. Na výbornou vyřešili nucenou a zřejmě i nezvratnou změnu trasy. Nový okruh nás dovedl na místa v Hrabové, o které něměla většina závodníků ani tušení. K vidění byly obrovské pastviny s pasoucími se koňmi a kdo nemusel být plně soustředěn na běh, mohl se tak kochat pohledem na ty krásná zvířata. Povrch, z poloviny afaltovy, z té druhé vedl po hlíněné cestě občas protkané kalužemi, byl běhatelný a dal závodníkům procvičit se v technice běhání. Týmu okolo Ládi Dvorského tak patří velké díky!!!

Hlavní závod ovládli přespolní (přes mnoho a mnoho polí a dokonce i státní hranice). Mezi muži neměl konkurenci výborně běžící Lukáš Kozlík z Mělníka, když stupňovaným tempem prolétl cílem v čase 1:12:08 hodiny. Mezi ženami taktéž nikým neohrožená zvítězila v čase 1:32:22 Jitka Hudáková (Ďurikam Trenčín). Mužské pomyslné stupínky vítězu pak zaplnili naši dva borci Ondřej Dominik 1:19:17 a Marek Škapa 1:22:24. Nejleší ženu následovaly Ivana Zbořilová (BK SAK Karviná) 1:35:02 a naše Magdaléna Drastichová 1:38:13 hod.

Velmi početné bylo i dále naše zastoupení v závodě: Petr Škrabánek 1:24:43 a 1. místo v kategorii, Ivan Karas 1:35:38, Tomáš Mrajca 1:40:27, Pavel Pivko 1:40:48 a 3. místo v kategorii, Iva Pachtová 1:41:09 a 2. místo v kategorii, Marek Zrzavý 1:41:48, Jana Dominiková 1:46:57, Alfons Vytisk 1:51:38 a Jana Kilarová 1:54:57 hod.

Ve vloženém čtvrtmaratonu zvítězili Jan Pokorný (TJ VOKD Poruba) 41:08 a Hana Legerská (SSK Vítkovice) 42:58 min. Dan Šindelek startujíci na půlmaratonu proběhl čtvrtmaratonem v čase 41:55, v pátem kole ze závodu odstoupil.