Víkend v Polsku

V sobotu ráno Petra Pastorová běžela půlmaraton v Lublinu, kde startovalo celkem 687 závodníků. Na tento závod byla Petra pozvána, ale ještě zvažovala, že poběží půlmaraton ve Zlíně. Již byla rozhodnuta, že bude startovat u nás, ale když jsem to volal pořadatelům do Polska, tak nás nakonec přesvědčili, abychom se zúčastnili jejich závodu. V pátek ve 22:15 jsme se rozjeli do 600 km vzdáleného Lublinu. Petra se snažila vzadu v autě něco naspat. Do hotelu jsme přijeli v 5 hodin ráno a Petra měla co dělat, aby vůbec z auta vystoupila. V hotelu jsme strávili 3 hodiny a šli na start. Trať vedla z města Swidniku do Lublinu. Měl jsem obavy jak Petra dopadne, ale nakonec závod zvládla dobře a doběhla v čase 1:21:56 na 5. místě. Po závodě jsme se šli projit do starého města a potom jsme vyrazili do Krakova navštívit Grzegorze Wnuka. U něj jsme přespali a ráno se vydali do Pszczyna. Tady se Petra postavila na start závodu na 10 km. Byl jsem překvapen, kolik běžců zde startovalo. Bylo jich okolo 951. Petra doběhla v čase 37:40 na 2. místě. Jen bych se opakoval, jak je to krásný závod, kde startují také děti, je to hodinu cesty autem od nás a přitom tam nikdo od nás neběhá.