Časovka v režii Klubu 3XTOP.cz

sobota 11. srpna, Krásná-Papežov – Lysá Hora, necelých 8,5 km

Přes jedenáct let jsem neměl důvod být na Lysé Hoře, nicméně v posledních čtyřech týdnech se mi to poštěstilo hned dvakrát kvůli „pracovním záležitostem“. Nejdříve jsem si ji vyběhl po červené za asi hodinu patnáct a v sobotu 11. srpna pak absolvoval časovku z Papežova – po stejné trase, kudy vedou populární Běhy na Lysou.

Akce se konala pod taktovkou Klubu 3xTOP.cz, který vyzval nejen běžce, ale i cyklisty (s trekovými, horskými, elektro a jinými koly) či koloběžkáře. Ti poslední se ale nedostavili vůbec, kolařů bylo přes třicet a běžců … no, tři. Pravda, po tropech přišlo zataženo a déšť.

Pořadatelé zajistili dokonce čipové měření času a úderem desáté hodiny dopolední vysílali závodníky na trať ve dvacetisekundových intervalech. A znovu jsem si potvrdil, že Lysá běhatelná je; zatímco po červené jsem dvacet procent šel, z Papežova po asfaltce běžel celých sto. Stálo to za to: Čas pod hodinu deset, jsem spokojený!

Nahoře se šikla větrovka i suché tričko (obojí jsem měl). Nazpátek na pivo na Ostravici jsem zvolil červenou s operativní změnou na Butořance po modré = delší, ne? Je jen škoda, že kromě Edvarda Zembovskiho z Třince a Zuzany Klenčíkové z Horních Bludovic už nikdo jiný z běžeckého světa nenašel na start časovky svou cestu.

Radek Luksza

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..