Slovácké léto/běh – půlmaraton

Tož jsem se účastnil Slováckého léta, a v rámci toho si poprvé zazávodil ve svém rodném městě, Uherském Hradišti. Po loňské premiéře se pořadatelé rozhodli, pro letošní ročník, uspořádat i půlmaraton. I když moje trénovanost je poslední dobou chabá, i tak jsem se snažil rozumným způsobem nakládat se silami, a zbytečně jimi neplýtvat.

To, že mi tak v půlce trasy začala odcházet zadní stehna, to problém byl, ale s tím jsem počítal, stejně tak, že je možné, aby byly stanice občerstvení docela daleko od sebe (cca 6,5 a 16,5 km). Chce to ovšem pevnou vůli, a tu já jsem měl, a proto také zdárně dokončil, byť v hodně podprůměrném čase, a to i na moje poměry, 2:42:03, a skončil jsem na 68. místě celkově.

Trasa vedla městem, přes Masarykovo náměstí, k restauraci U Komína, cyklostezkou, kde šotolinu později vystřídala lesní cesta, až k jezerům u Ostrožské Nové Vsi, před kterou jsme míjeli soutok Moravy a Olšavy, kolem golfového hřiště, ke kunovickému Letu, Lesopark Kunovský les, a sídliště Štěpnice, opět na náměstí, převýšení něco málo přes 140m. Ne zrovna lehká trasa, ale dala se zvládnout.

Jaroslav Máčala

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..